Цифровізація та гідність: безпековий простір

Цифровізація та гідність: безпековий простір Однією із ключових пересторог сьогодення – є надмірне споживання інформації. Світ максимально цифровізований, можливостей отримати ту чи іншу інформацію безліч. Але чи повсякчас ми замислюємось над інформаційним контентом? Чи усвідомлюємо загрози? Чи безпечно нам у всесвітній павутині?

Чому сьогодні нагальною потребою є свідомо обмежувати, диференціювати інформаційний контент? Як убезпечити себе від фейків, від ІПСО та дезінформації? Як зберегти власну гідність? Під час воркшопу «Цифровізація та гідність: безпековий простір», що проходив з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, ці питання досліджували вихованці відділення філософії та суспільствознавства, учні та учениці ліцею № 157.

Іван Попченко, вчитель громадянської освіти ліцею № 157 що долучився до заняття, запропонував школярам та школяркам розглянути та обговорити: як-то бути обачним, спілкуватись відповідально; як не втратити пильність щодо «цифрового сліду»; як протистояти ганебній поведінці, вберегтись від шахрайства та зробити перебування в інтернеті максимально безпечним. Адже всі ми маємо бути щирими, доброзичливими, гідними, не порушуючи права інших, але, при цьому, відстоюючи свої.

Навчально-просвітницький захід був проведений в межах заходів національно-патріотичного виховання тематичного блоку «Україна – країна можливостей» та реалізації проєкту «Незламність – генетичний код українців».

Версія для друку Опубліковано: 29 Листопада 2024