Бабин Яр. Пам’ять. Відновлення справедливості
Бабин Яр ‒ трагедія, яка навічно буде закарбована в пам’яті. Некрополь, де близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, були розстріляні впродовж 1941–1943 років.
Розстріли фактично почались відразу після окупації нашого міста нацистами та тривали практично весь час, аж допоки Київ не було звільнено. «Велика акція», так було названо це жахливе масове вбивство, яке продовжувалось 29 та 30 вересня. Понад 34 тисячі людей були позбавлені життя лише за те, що їх віднесли до «нижчої раси», за те, що вони не вписувались у так звану нацистську піраміду і їх вважали недолюдьми.
Школярі з цікавістю підходили до інсталяції «Кристалічна стіна плачу», яка була відкрита до 80-х роковин з початку розстрілів у Бабиному Яру, створила її сербська мисткиня Марина Абрамович.
Не оминули своєю увагою ромську Кибитку та Синагогу. Відчули біль біля символу Дерева Життя – аудіовізуальної інсталяції та віддали шану біля Менори – єврейського семисвічника, саме він є символом, де вшановують всіх загиблих євреїв.
«Коли очі світу заплющені, людяність програє. Треба стояти на сторожі людяності, життя і справедливості. Треба захищатись від зла.»
Володимир Зеленський Президент України.
Навчально-просвітницьке заняття-екскурсія відбулось в межах заходів національно-патріотичного виховання тематичного блоку «Україна – країна можливостей» відділення філософії та суспільствознавства.