Аргументи та дискусія

Аргументи та дискусія Як підібрати аргументи? Як правильно вести дискусію та не переходити на особистості? Як довести та пояснити свою позицію? Ці та інші питання обговорювали вихованці-дослідники секції «Правознавство» разом з керівницею Тетяною Кот під час навчального тренінгу «Сильні та слабкі аргументи в науковій публічній дискусії», який проходив в межах відзначення Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку.

Академічна дискусія є вельми ефективним засобом розвитку навичок дискутування, акцентації та аргументування. І тому, набуття таких вмінь та навичок, як-то: вибудовувати логічний ланцюжок аргументів, структурувати їх – це ті виклики, з якими обов’язково потрібно впоратись.

Формат тренінгу передбачав індивідуальну та колективну роботу. Кожна команда отримала завдання. Саме командою потрібно було визначити сильні та слабкі сторони, спільно напрацювати аргументи, узгодити їх й обрати спікера для представлення результатів.

Так, не все і не відразу вдається. Але шлях долає той, хто йде. І набуття соціального досвіду, розширення горизонтів мислення, дизайнування власного висловлювання, інтеграція різних знань та власного життєвого досвіду – це той необхідний мінімум, який вартує усвідомлення та опанування.

Ці знання стануть у пригоді й під час наукових дискусій, захисту дослідницького проєкту, і під час будь-якої ситуації, що потребуватиме спілкування, досягнення компромісу та подолання конфліктів.

Захід  відбувався в межах циклу наукових зустрічей відділення філософії та суспільствознавства «Шлях в науку».

Версія для друку Опубліковано: 13 Листопада 2023