СТАЖУВАННЯ

 

Вихованці Київської МАН мають можливість брати участь у національних відборах для стажування у найкращих технічних та природничих лабораторіях світу.

Наш заклад подає заявки до Національного центру «Мала академія наук України», який виступає оператором національного відбору на стажування у цих «святая святих» світової наукової думки. 

Відкриття, що варті Нобелівської премії, народжуються тут!

 


 

Аргонська національна лабораторія

 

32906D166_16x9

Аргонська національна лабораторія (англ. Argonne National Laboratory) — найстаріший національний дослідницький центр Міністерства енергетики США. Заснований у 1946 році. Робота центру координується Чиказьким університетом.

Аргонська національна лабораторія є багатодисциплінарним науково-технічним дослідницьким центром, де талановиті вчені та інженери працюють разом, щоб відповісти на найбільш важливі питання, що стоять перед людством. Наприклад, «як отримати доступну чисту енергію для захисту себе та свого довкілля?».

Лабораторія співпрацює з університетами та національними лабораторіями для реалізації масштабних проєктів у сфері енергетичних інновацій, фізиці, біології, комп’ютерних науках.

 

 

Основні напрямки діяльності лабораторії:

  • проведення фундаментальних досліджень в області фізики, біології і дослідження довкілля;
  • будівництво та експлуатація дорогих наукових комплексів, як для потреб лабораторії, так і інших промислових та наукових лабораторій;
  • розробка новітніх технологій в енергетиці;
  • дослідження і вирішення проблем забруднення довкілля;
  • проведення експертиз у питаннях ядерного паливного циклу, біології, хімії, системного аналізу і моделювання;
  • розробка технологій і високоточних інструментів для виявлення хімічних, біологічних і радіаційних небезпек та їх джерел.

 


 

XLAB – Геттінгенська (Німецька) експериментальна лабораторія для молоді

 

origin_4z6pz39u546

«Експериментальна лабораторія для молоді «XLab» є провідним європейським експериментальним науковим центром у галузі біології, хімії, фізики, зорієнтованим на навчання учнів старшої школи та педагогів загальноосвітніх навчальних закладів.

Організація була заснована Євою-Марією Ніхір, вченою в галузі біохімії, яка нині й очолює лабораторію.

Мета – подолання розриву між науковими дослідженнями та викладанням у школі.

XLAB пропонує школярам взяти участь в амбітних експериментах із біології, хімії, фізики та інформатики, що буде гарним доповненням до шкільного навчання. Учні також мають можливість попрацювати з науковцями.

Експерименти розробляються вченими та їх технічними асистентами. Кожний учень має можливість експериментувати самостійно, а викладач лише спостерігає за цим процесом.

 


 

CERN Accelerating science

 

685d5eddd6c49fbcdc3293569319a5c6

CERN Accelerating science (Європейська організація з ядерних досліджень) – міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій.

Сьогодні на експериментальному обладнанні CERN працює близько 12000 дослідників, що представляють  80 країн  та 500 наукових центрів і університетів — це половина всіх фізиків — дослідників мікросвіту.

CERN має в своєму розпорядженні цілу низку прискорювачів заряджених частинок, найбільший із яких — Великий адронний колайдер, LHC —  був запущений впродовж 2008–2010 років. На початку 2019 року науковці працювали над ще більшою установкою — майбутнім Кільцевим колайдером.

CERN зробив суттєвий внесок у розвиток інформатики. У  ньому зародилася технологія всесвітньої павутини (www) і був створений протокол HTTP.

CERN відіграє велику роль у підготовці вчених та інженерів. Лабораторія розробляє наукові та просвітницькі програми для людей різних вікових категорій: від старшокласників до студентів університетів; надає стипендії; пропонує програму стажування для учнів середніх класів кілька разів на рік; влаштовує конкурс «Проміння для шкіл», учасники якого мають можливість працювати в справжній науковій лабораторії.

Учасниками CERN є 23 держави.

 

 

Версія для друку Опубліковано: 02 Жовтня 2021
Помилка...
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий E-mail.
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий пароль.
Реєстрацію підтверджено!
Увійдіть, використовуючи свій E-mail і пароль.