ШКОЛА ЮНОГО НАУКОВЦЯ
(для дітей 7-12 років)
«Чому кров червона? ... Чому небо блакитне?... Чому Місяць не падає на Землю?...
Що створює звук і музику?... Звідки беруться гори?»
Діти ставлять своїм батькам сотні подібних запитань. І це прекрасно. Їх погляд на звичайні для нас об’єкти та ситуації – зовсім незвичайний. Вони цілком можуть помітити те, що нами, з тієї чи іншої причини, просто проігноровано. Дитячий розум – це величезний потенціал нового погляду на старі явища та об’єкти. Обов’язок та місія дорослих – відкрити реалізацію для цього потенціалу.
Школа юного науковця – що це?
Напрям, який має на меті «нафарширувати» дітей науковими фактами (цього у підручниках і зараз не бракує).
Він скерований, передусім, на формування у малечі і трішки старших наукового мислення через практику проведення власних дослідів, опанування дослідницькими вміннями, у цілому – на формування наукового погляду на сучасний світ – природний і соціальний, закладення в дитини основ наукового пізнання на майбутнє.
Для кого ми працюємо?
Для дітей 7-12 років, передусім для тих із них, хто проявляє інтелектуальну активність, допитливість, схильність до творчої діяльності, що не завжди можна зреалізувати повною мірою в межах традиційного навчання, опановуючи шкільну програму.
Це ні в якому разі не означає наявність якихось інтелектуальних фільтрів для відбору дітей: єдина підстава іти до нас – це бажання дитини.
Як проходять заняття?
Заняття не є навчальними в традиційному розумінні цього поняття. Чи збагатяться наші вихованці знаннями? Так! Проте, на заняттях не передбачено викладення системи знань якоїсь науки, знання становитимуть не основний, а лише побічний продукт діяльності учнів.
Знання здобуватимуться не шляхом засвоєння викладеного спікером систематизованого матеріалу, а через залучення дітей до спостереження за явищами оточуючого світу, постановку дослідів, інтелектуальні пізнавальні ігри тощо.
Плануються екскурсії в музеї, практичні заняття та мінікурси з різних дисциплін (хімія, біологія, фізика, астрономія, історія, географія, інженерія тощо), де учні будуть досліджувати світ, займатися спостереженнями та експериментами, зміцнювати пізнавальний інтерес, розвивати свій світогляд і наукові здібності.
Заняття плануються у форматі офлайн/онлайн один-два рази на тиждень.
Залиште заявку на навчання
у Школу юного науковця
та приєднуйтесь до студентів
Київської МАН
Керівники
Карчина
Лариса Яківна
засновниця "Школи юного науковця", керівниця секції педагогіки, закінчила Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка. Педагогічне звання «Керівник гуртка-методист». Нагороджена: Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, Нагрудним знаком «Відмінник освіти України», Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський», Подякою Київського міського голови
Миронович
Ірина Петрівна
кураторка школи юного науковця, методистка відділу організаційно-масової роботи
Наші партнери
ФОТОГАЛЕРЕЯ
Контакти Школи юного науковця
Адреса: 01011, Київ, вул. П. Мирного, 19
Ірина Петрівна Миронович, методистка Київської МАН
Тел: (097) 252 66 32
E-mail: irynamyronovych@gmail.com