«Заговори, щоб я тебе побачив» або що знав Сократ про публічні виступи?

«Заговори, щоб я тебе побачив» або що знав Сократ про публічні виступи? Вчора, 31 січня у відділенні іноземної філології та зарубіжної літератури відбулося чергове заняття в рамках проєкту  публічних виступів англійською мовою Loudspeaker! Express yourself! Темою зустрічі було «вокальне різноманіття» або як використовувати голос під час публічних виступів.  Розглядалися такі поняття як: гучність голосу, тембр, темп тощо.

«Заговори, щоб я тебе побачив», — ці слова приписують Сократу. Невербальна комунікація супроводжується словами з певною інтонацією, тоном. Голос, тон, виклад, уся сукупність виразових засобів і технік повинні свідчити про істинність думки й почуття промовця. Темп мовлення також має практичне значення. Найголовніше завдання промовця – відчути свій голос. Часто інформацію, якою діляться під час промов, слухачі уже знають, тому дуже важливо не перейматись новизною даних, а додати частину свого життя, своєї особистості у промову. Голос – один з найкращих інструментів спікера. Тому варто навчитися ефективно використовувати його для покращення власної презентації.

Вихованці вчилися передавати різні емоційні стани, використовуючи власний голос та мову тіла, розпізнавати емоції спікера під час промови, слухаючи його вокальне різноманіття. З’ясовували, що таке «мовленнєвий апарат» та чому його варто розігрівати перед промовою, вчилися робити артикуляційну гімнастику та насолоджувалися процесом.

Версія для друку Опубліковано: 01 Лютого 2021