Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014» стартує!

Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014» стартує! Язик до Києва доведе, а книжка – до Львова! Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія-2014» – це чудова нагода виграти подорож до Львова на Міжнародний дитячий фестиваль, який відбудеться у травні, відвідати безліч цікавих подій і знайти нових друзів з усієї країни. Головною метою конкурсу є заохочення дітей до систематичного читання художньої літератури, а також підвищення соціального значення бібліотек.


Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» проводиться з 2002 року, з 2005 року – по всій Україні. За всі роки участь у ньому взяло понад 600 тисяч дітей з усіх регіонів України. Минулого року у конкурсі взяли участь 78 000 підлітків.Цього року «Книгоманія» стартує 28 січня. Конкурс є відкритим і залучає учнів 6-8 класів з усіх регіонів України.Конкурс проводиться в чотири етапи:
  • 1-й етап (1 – 28 лютого) – відбірковий − у шкільних, дитячих і сільських бібліотеках;


  • 2-й етап (1 – 21 березня) – на рівні районних та міських бібліотек;


  • 3-й етап (25 – 30 березня) – на рівні обласних бібліотек;


  • 4-й етап (15-18 травня) – підсумковий, у Львові.Наприкінці кожного етапу відбуваються змагання, які проводяться окремо для кожної вікової категорії (6, 7, 8 класи), у кожній визначається по 1 переможцю.Всі переможці 1 етапу, незалежно від їх кількості, стають учасниками 2 етапу, а всі переможці 2 етапу – учасниками 3 етапу.Під час першого і другого етапів необхідно читати книжки і вести читацький щоденник. Вищі бали отримують діти, які прочитали більше книжок поза шкільною програмою та книжки сучасних українських і зарубіжних авторів.Наприкінці першого і другого етапів учасники оцінюються за 6-ма критеріями ефективності читання. У сумі можна набрати до 12 балів. Учасники змагання після другого етапу мають також відповісти на запитання журі. Наприклад, розказати про своїх улюблених автора або книжку.На третьому етапі учасники складають письмовий тест на знання літератури, як шкільної, так і позашкільної. Крім того, необхідно усно відповісти на 3 запитання на знання літератури і загальну ерудицію, а також презентувати улюблену книгу (1,5–2 хвилини).Списки нових книжок українських видавництв можна знайти за посиланням bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.htmlВідзнаки для учасниківПереможці 1 етапу отримують відзнаки «Найкращий читач бібліотеки/школи – 2014».Переможці 2 етапу отримують відзнаки «Найкращий читач району/міста – 2014».Переможці 3 етапу отримують звання «Найкращий читач України» і вирушають до Львова на Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» (в межах 8 Міжнародного дитячого фестивалю у Львові, 16–18 травня). Під час фестивалю «Книгоманія» переможці конкурсу мають насичену програму зустрічей з письменниками, конкурсів, квестів та інших розваг.Організатори забезпечують учасникам та особам, які  їх супроводжують, перебування у Львові протягом 4 діб та участь у заходах Фестивалю.Відзнаки для координаторівВчителі і бібліотекарі, які привели учасника до перемоги на 2 етапі, отримують «Срібні відзнаки». Вчителі і бібліотекарі, які привели учасника до перемоги на 3 етапі, отримують «Золоті відзнаки». П’ятеро з них матимуть можливість приїхати разом зі своїми переможцями до Львова коштом організаторів, якщо вони стануть переможцями в конкурсі есе на тему «Навіщо дітям читати в цифрову епоху».Більше інформації про умови і перебіг конкурсу на сайті www.bookforum.ua (розділ «Книгоманія»).Організатори Конкурсу: Громадська організація «Форум видавців» (ініціатор), Національна бібліотека України для дітей, Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.За сприяння Всеукраїнської асоціації видавців періодичної преси.За матеріалами: http://osvita.ua/Версія для друку Опубліковано: 27 Січня 2014