Український імпресіонізм

Український імпресіонізм 1 грудня у Київському будинку книги відбулася чергова бесіда керівника секції історичного краєзнавства КМАНУМ Ганни Овсіївни Владимирської з вихованцями відділення історії на тему «Український імпресіонізм», на якій, як завжди, були присутні і їхні батьки.


Імпресіонізм, напрямок мистецтва, який набув широкого поширення в Європі та у світі, мав сильний вплив на український живопис. Однак в Україні цей стиль мав свої особливості. Поетичне світосприйняття українців, яскрава природа рідного краю, бажання відобразити світ у всьому його різноманітті – всі ці риси вже були притаманні українським художникам. Тому майстрам українського живопису навіть не довелося запозичувати у європейців принципи класичного імпресіонізму, адже вони вже були закладені в їхній свідомості – генетично. Це стосується, перш за все, поетичності як визначальної форми світосприйняття. Поетичність – основа естетики імпресіонізму і, в той же час, сама суть національного характеру українців. Нашим художникам вона була подарована яскравою природою України і народним мистецтвом.

Юні науковці дізналися, що перші українські імпресіоністи з'явилися в кінці 19-го століття і були випускниками Краківської академії витончених мистецтв. Потім імпресіонізм став головною тенденцією живопису, і так тривало до початку 1930-х років. І сьогодні, у 21-му столітті, традиція імпресіонізму в Україні не вичерпана. Є велика кількість сучасних художників, які працюють в імпресіоністичній манері.Версія для друку Опубліковано: 07 Грудня 2017