У дивовижному світі флористики

У дивовижному світі флористики Для деяких членів відділень екології та аграрних наук, історії, наук про Землю Київської МАН стала великим відкриттям унікальна експозиція в Будинку природи (вул. Рогнідинська, 3), яку вони відвідали 25 червня. Наша екскурсія почалася з виставки акваріумних риб, на якій представлено понад 80 видів риб з різних куточків планети та більше 160 видів акваріумних рослин. Крім того, ми побачили найбільший в Україні шеститонний прісноводний акваріум! Це постійна діюча виставка акваріумних риб та рослин.
Також почала працювати тематична виставка живопису «Дитяча творчість». Автори віком від 5 до 20 років демонструють за допомогою пензля та природних матеріалів свою любов до рідного краю.От і ми вирішили долучитися до світу природи не тільки написанням науково-дослідницьких робіт, а й розвиненням своїх творчих здібностей.  Нашим гідом  країною флористики стала відомий фахівець цього напряму Анна Філіна.

І ось що ми дізналися…Осібана (ошибана) – різновид флористики, виготовлення картин з природних матеріалів: засушеного під пресом листя, квітів, пуху, насіння і т.п.Цей різновид декоративно-прикладного мистецтва почав поширюватися у вікторіанську епоху та набув другого життя приблизно в останні 30 років. Значне поширення ошибана має в Японії, де вона виникла приблизно 6 століть тому. Японці для виготовлення ошибана-картин використовують пласкі засушені рослини.

Природний матеріал рослинного походження (квіти, листя, насіння, тополиний пух, трава, кора дерев і т. п.) висушується під ґнітом або в гербарній сітці (іноді із застосуванням спеціальної попередньої обробки) та стає пласким, часом міняє колір. Далі матеріал, підготовлений до використання, розміщується та приклеюється (чи закріплюється якось по-іншому) до основи (особливі різновиди паперу, тканини). Іноді перед нанесенням матеріалу на папір його попередньо аквареллю.Кожен елемент з особливою ретельністю та обережністю розміщується на основі; уява та ювелірна точність митця примушує листочки перетворитися на дерева, пелюстки – на силуети гір.Але нам, МАНівцям, знати – це мало. Нам треба ще й спробувати!Так за допомогою порад Анни Філіної ми взялися за створення листівок з матеріалу для ошибани. Це непростий процес, який потребує часу і акуратності.  Але Емілія Желєзнова розважала нас, дуже зосередженихна роботі, дивовижними  співанками. Тому зроблені нами листівки зарядилися ще й красою української пісні.

Журі в особі  Анни Філіної поставило усім авторам по 100 балів за ексклюзивність робіт і старанність. Учасники майстер-класу були у захваті не тільки від отриманих знань та  порад флориста щодо збору,  гербаризації природного матеріалу, а й від усього процесу виконання роботи.Займаючись флористикою, Ви зможете розкрити свій творчий потенціал і дати волю фантазії. З кожним роком цей вид декоративно-прикладного мистецтва знаходить нових шанувальників: проводяться міжнародні виставки, семінари, майстер-класи.Тож до нових зустрічей, дорогі МАНівці!Версія для друку Опубліковано: 01 Липня 2014