Тренінг Інесси Пустовалової для учнів Київської МАН – учасників «Intel Еко-Україна 2018»

Тренінг Інесси Пустовалової для учнів Київської МАН – учасників «Intel Еко-Україна 2018» Красномовство – це мистецтво говорити так, щоб ті, до кого ми звертаємося,


 слухали не тільки без зусиль,але і з задоволенням, і щоб,захоплені темою і підбурювані самолюбством,вони захотіли глибше в неї вникнути.  Б. Паскаль Говорити багато й добре є дар гострого розуму,говорити мало й добре є властивість мудрого,говорити багато й погано означає дурня,говорити мало й погано є ознакою безумного. Ф. Ларошфуко Керівництво Київської МАН активно працює над створенням «Лабораторії ораторської майстерності та лідерства», яка буде готувати наших вихованців до успішної участі у вітчизняних та міжнародних наукових конкурсах. Заразом, ми надзвичайно цінуємо творчі ініціативи не лише наших юних талантів, а і їхніх обдарованих батьків, та завжди раді співпраці. Хто, як не рідні, першими підтримають майбутніх геніїв під час виконання та захисту науково-дослідницьких робіт?!

Першим кроком у новому напрямі діяльності став захід, який поєднав вищеназвані цінності. Отже, ми з радістю відгукнулися на пропозицію харизматичного оратора Інесси Миколаївни Пустовалової організувати у її виконанні 21 січня тригодинний тренінг з ораторської майстерності для вихованців Київської МАН – членів відділень хімії та біології, технічних наук, екології та аграрних наук.Інесса Пустовалова – практичний психолог, тренер з ораторської майстерності вищої категорії, професійний іміджмейкер.

Місцем проведення заходу стала конференц-зала президії МАН України, а його цільовою аудиторією – майбутні учасники Всеукраїнського конкурсу «Intel Еко-Україна 2018», національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2018 (International Science and Engineering Fair), що відбудеться 6–9 лютого 2018 року. Це не випадково, адже син пані Інесси, Євген Бутенко, у 2017 році посів ІІ місце у категорії «Науки про людину» на Всеукраїнському конкурсі «Intel Еко-Україна 2017» з роботою на тему «Розробка способу ранньої діагностики лейкемії і критеріїв оцінки ефективності результатів її лікування», одержав право представляти Україну на «Genius Olympiad  2017» у США у червні 2017 року та посів безпосередньо в Освего, штат Нью-Йорк, 4-те призове місце.

Кожен юний учасник тренінгу мав унікальну нагоду тричі виступити перед тренером та однолітками із презентацією себе, свого проекту та декламуванням віршів на високому рівні енергетики, щоб одержати зворотній зв'язок стосовно своїх сильних та слабких сторін. Пані Інесса навчила кожного із присутніх спокійно виходити перед слухачами і починати яскраву промову; утримувати увагу публіки; розмовляти на високому рівні енергетики; активно і грамотно використовуючи жести, голос, інтонації, міміку. Вона розповіла, як зняти страх публічного виступу перед незнайомою аудиторією; яким чином розвинути свій голос; як завдяки контакту очей і жестів можна приєднувати слухачів і впливати на них; як відповідати на запитання членів журі та гідно триматися з «важким» співрозмовником навіть у стресових умовах; завдяки яким факторам формується загальне враження про виступ та захист дослідницької роботи. Учні зрозуміли, наскільки важлива впевнена постава та науковий дрес-код для успішного виступу. Це був максимально практичний тренінг: 80% часу учасники відпрацьовували навички у вправах, виступаючи перед всією групою. Кожен підліток одержав кольоровий роздатковий матеріал у формі інтелект-карт, щоб повторити вивчене вдома.

Пані Інесса надихнула МАНівців на нові успішні публічні виступи. Старшокласники були у захваті від участі у тренінгу, не хотіли розходитися і ставили тренеру багато запитань.Закликаємо усіх батьків наших вихованців ділитися своїми професійними вміннями з обдарованими юними дослідниками задля їхніх нових успіхів у науково-дослідницькій діяльності!

Версія для друку Опубліковано: 22 Січня 2018