Екскурсія учнів відділення економіки на ДП «Київський бронетанковий завод»

Екскурсія учнів відділення економіки на ДП «Київський бронетанковий завод» 27 березня відбулася екскурсія вихованців відділення економіки, учнів Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» на державне підприємство з 82-річною історією– «Київський бронетанковий завод». Проведення заходу стало можливим після підписання договору про співробітництво між Київською Малою академією наук учнівської молоді та Київським міським центром зайнятості (КМЦЗ). Екскурсія відбулася у рамках денного профорієнтаційного табору КМЦЗ та в рамках проекту відділення економіки Київської МАН «Занурення у бізнес».


Після прослуховування інструктажу з техніки безпеки захопливу екскурсію для юних науковців провів Сергій Олександрович Ральченко, інженер-технолог ДП «Київський бронетанковий завод». Учні відвідали корпусний цех та цех зі збирання зразків військової техніки. Юні дослідники на власні очі побачили БТР 70, відремонтований корпус танка Т64, модернізацію танка Т72, ділянку з ремонту важкого озброєння, а також БТР-3ДА, один з новітніх зразків озброєння, який постачається військовим для переозброєння. Молоді економісти дізналися, що бронетанкову техніку підприємства за контрактом постачають у різні країни світу, а специфікою заводу є ручне складання зразків техніки. Провідні технологи і конструктори підприємства ведуть постійну роботу з доопрацювання і модернізації корпусів, щоб створити більш захищену машину. Постійно проводяться випробування броні та машинплавучих снарядів на герметичність, ведуться випробування карт відстрілу для виявлення слабких місць, щоб підсилити захист корпусу, який збереже не одне життя.Серед підприємств з ремонту бронетанкової техніки України завод є найбільш потужним, маючи річний обсяг виробництва 80‑100 млн. грн. Дане підприємство здійснює капітальний ремонт і модернізацію танків Т‑55, Т‑62, Т‑72, самохідних шасі арт. систем «Акація», «Тюльпан», «Гіацинт», самохідних шасі ракетних систем «Круг», гусеничних міні-загороджувачів «ГМЗ», колісних бронетранспортерів БТР‑70, БТР‑80 і машин на їх базі, танкових двигунів усіх марок. Серійно випускаються гусеничні стрічки з гумовим шарніром, деталі і вузли ходової частини, водяні, масляні та паливні системи, комплекти динамічного захисту, електро- і гідромонтажні комплекти, прибори електрообладнання тощо.Великим досягненням є підготовка в короткий термін виробництва і випуск зразків бронетранспортерів БТР‑3У, БТР‑3Е1, БТР‑ДА з новими двигунами вітчизняного й імпортного виробництва, автоматичною коробкою передач і бойовими модулями.

Завод має добре розвинену виробничу інфраструктуру, групу цехів та дільниць з ремонту бронетанкового озброєння та техніки:ремонтно-механічний цех;  цех з ремонту двигунів;дільницю з ремонту корпусів;  цех з ремонту та виготовлення деталей;  цех з ремонту та виготовлення агрегатів;цех з виготовлення електроспецобладнання та озброєння;  дільницю з виготовлення гусеничних стрічок тощо.Допоміжне виробництво складається з:інструментальної дільниці;дільниці нестандартного обладнання та ремонтно-будівельної дільниці.

Керівництво відділення економіки висловлює вдячність за організацію змістовної та натхненної екскурсії для молодих науковців та плідну співпрацю в інтересах обдарованої молоді:
  •  Сухомлину Віктору Борисовичу, директору Київського міського центру зайнятості;


  • Блінді Денису Ігоровичу, заступнику директора КМЦЗ;


  • Мякоті Інні Миколаївні, начальнику відділу організації профорієнтації КМЦЗ;


  • Сульженко Людмилі Степанівні, заступнику начальника відділу організації профорієнтації КМЦЗ;


  • Кулініч Тамарі Олександрівні, провідному фахівцю з профорієнтації Дарницького районного центру зайнятості;


  • Ральченку Сергію Олександровичу, інженеру-технологу ДП «Київський бронетанковий завод»;


  • Ковальовій Вікторії Миколаївні, методисту Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ».Версія для друку Опубліковано: 31 Березня 2017