Чудові будні на заняттях секції «Авіаракетобудування та механотроніка» відділення технічних наук

Чудові будні на заняттях секції «Авіаракетобудування та механотроніка» відділення технічних наук


Для багатьох учнів слово «заняття» не приносить захопливих емоцій. Але тільки не для вихованців відділення технічних наук Київської МАН! Щовівторка, щочетверга та щоп’ятниці у 28-му корпусі НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відбуваються неймовірно цікаві заняття з авіаракетобудування та механотронiки для допитливих юнаків та дівчат, які  проводить керівник секції Сарибога Ганна Володимирівна, старший  викладач кафедри авiа- та ракетобудування. Допомагає їй у цьому Якименко Владислав, студент 3-го курсу Механiко-машинобудiвного iнституту.

Навчальна програма секції має за мету сформувати компетентності особистості в процесі ракетомоделювання. Програма підготовлена з урахуванням рівня сучасних досягнень науки техніки та ґрунтується на Державному стандарті базової і повної загальної середньої школи. На заняттях вихованці відділення використовують і закріплюють знання, здобуті на уроках фізики, математики, трудового навчання, креслення.

Зміст програми передбачає теоретичні, консультаційнні та практичні заняття. На цих заняттях учні вивчають історію розвитку ракетної техніки, основні теоретичні поняття.

Теоретичний матеріал пов’язується з темами практичних робіт відповідно до навчального плану роботи секції.

Практичні заняття з авіаракетобудування – це  завжди цікаві завдання для учнів. Вони виготовляють моделі ракет, парашути з доступних матеріалів, вивчають технологічні прийоми, варіанти виготовлення окремих деталей моделей та займаються багатьма іншими, не менш захопливими речами.

Окремим модулем програми є робототехнiка, де учні відкривають для себе нові горизонти. Юні науковці опановують інноваційні технології побудови роботів, навчаються власноруч проектувати роботизовані системи та створювати програмне забезпечення для керування ними.

Для тих, хто прагне нових знань, ця секція стане справжнім відкриттям.

Крім цього, секція працює і поза навчальним класом. Так Сарибога Ганна Володимирівна та Якименко Владислав брали участь у фестивалі «Наукові пікніки» у парку імені Тараса Шевченка та провели справжній майстер-клас з виготовлення  легких безпечних моделей літаків, дозволених до запусків на культурно-масових заходах. На початку жовтня юний винахiдник Гліб Карягiн на чoлi з науковим керівником  став учасником благодійної виставки-ярмарку, де змогли продемонструвати роботу квадрокоптера на системі технічного зору, а також проекти «Конструювання космічного апарату типу ракета» та «Надлегкий планер».

І на цьому вони не зупиняться! За наукою – майбутнє нашої країни.

Ардуіно та електроніка – що це таке? На це питання слухачi секцiї дуже швидко зможуть відповісти, адже саме на цьому навчальному курсі ми починаємо знайомитись з контролером Arduino та методами його програмування. Приєднуйтеся до науки, приєднуйтеся до нас!

 


 

Версія для друку Опубліковано: 15 Листопада 2018