Вихованці відділення економіки знайомляться з індустрією моди

Вихованці відділення економіки знайомляться з індустрією моди 9 листопада для юних економістів, які цікавляться індустрією моди, була організована екскурсія до Національного музею історії України, де проходить виставка «Сергій Єрмаков: феномен українського кутюр'є». Захід відбувся у межах проєктів «Економісти без меж» та «Занурення у бізнес». Він був інклюзивним, оскільки проходів у співпраці з соціальним проєктом  «Особливі» та передбачав участь підлітків з інвалідністю. Нашим екскурсоводом виступила Іванова Ольга Валеріївна, завідувачка науково-освітнього відділу Національного музею історії України.

Виставка, яку побачили юні науковці, складалася із двох тематичних блоків у двох залах. Перший — предмети, що ілюструють життєвий шлях та основні етапи творчості кутюр'є. Другий — його роботи. Центральним образом виставки є сукня «Україна», яка символізує відродження нашої держави.

Учасники дізналися багато цікавих фактів про індустрію моди, історію життя та успіху видатного дизайнера Сергія Єрмакова, етапи створення його бренду, особливості менеджменту та маркетингу, конкурентні переваги його продукції, побачили його унікальні роботи. Єрмаков був і нині залишається єдиним незрячим дизайнером одягу у світі та єдиним українським майстром, який працював у стилістиці «haute couture»  (висока мода). Це передбачає певні критерії: речі мають бути в одному екземплярі, містити натуральні якісні тканини та на 80% складатися з ручної праці.

Вихованці відділення економіки були вражені, що хвороби (в 11 років у Сергія діагностували цукровий діабет, саме через цю хворобу пізніше він став прикутим до інвалідного візка, у віці 30 років майже повністю втратив зір і частково слух) не завадили йому стати успішним дизайнером та створювати талановиті роботи, представляти Україну у США, Європі та Африці, мати численних зіркових клієнтів та шанувальників, серед яких дизайнери зі світовим ім'ям, зокрема, Жан-Поль Готьє та Пако Рабан. У 2003 році Сергій Єрмаков став володарем премії «Людина року», у 2006 році ‒ отримав звання «Гордість нації».

Впевнені, що ця історія життя вмотивує наших вихованців бути успішними підприємцями та досягати високих мрій попри всі випробування.

Відділення економіки Київської МАН висловлює вдячність за організацію та проведення заходу для юних науковців:

Андрощуку Федору Олександровичу, генеральному директору Національного музею історії України

Івановій Ользі Валеріївні, завідувачці науково-освітнього відділу Національного музею історії України.

Версія для друку Опубліковано: 13 Листопада 2023