Суспільствознавці-філософи й фізика. Об’єднані допитливістю

Суспільствознавці-філософи й фізика. Об’єднані допитливістю 23 квітня вихованці відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН та учні ліцею №13 Святошинського району міста Києва здійснили подорож у цікавий, захопливий світ фізики. А допомагали їм в цьому викладачі та науковці кафедри ядерної фізики та високих енергій фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Суспільствознавці-філософи й фізика. Так! Об’єднані допитливістю та спраглістю до пізнання.

Захід складався з двох умовних частин. Умовних, тому що практичні експерименти супроводжувались поясненням, а теоретична інформація підкріплювалась справжніми дивами: як-то – кріо-шоу з миттєвим заморожуванням квітів,  яке стало можливим завдяки використанню рідкого азоту.

Також школярі поспілкувались з науковцями на тему «Ядерна енергетика у XXI столітті: шанс чи небезпека?». Дізнавались як виділяється атомна ядерна енергія, що таке ланцюгова реакція, як енергія малесенького атома стає джерелом руху для величезних механізмів, технічних об’єктів та космічних кораблів. Робили припущення та розмірковували наскільки небезпечним для світу, загалом, є володіння такими знаннями та чи маємо ми шанс.

Підсумовуючи, хочеться сказати, що фізика – яскрава і зовсім не нудна. Фізика – це світ матерії та законів, які керують її поведінкою. Фізика – це навколишній світ явищ та мікросвіту. Фізика – це таємниці, які варто досліджувати, розкривати та творити відкриття.

Захід відбувся в межах заходів національно-патріотичного виховання тематичного блоку «Україна – країна можливостей» відділення філософії та суспільствознавства на вшанування роковин Чорнобильської трагедії.

Версія для друку Опубліковано: 25 Квітня 2025