Продовжуємо знайомство з Освітніми Амбасадорками КМАН цього року ??

Продовжуємо знайомство з Освітніми Амбасадорками КМАН цього року ?? Софія Шарова, учениця 9-го класу спеціалізованої школи I-III ступенів із поглибленим вивченням англійської мови № 102 м. Києва, вихованка відділення іноземної мови та зарубіжної літератури, секція Кримськотатарська гуманітаристика і школи лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН, лідерка учнівського самоврядування своєї школи та прем'єр-міністерка районної ради старшокласників "ШАРМ".?‍?
?ЇЇ наукова робота присвячена культурній спадщині кримських татар і має назву "Порівняльна характеристика культури кримських татар 1930-1944 р.р. із постдепортаційним періодом". Коли Софію запитують, що обумовило її обрати кримськотатарську культуру, як об'єкт дослідження, вона відповідає: «Я брала участь в роботі літньої школи Київської МАН з кримськотатарської гуманітаристики й полюбила кримськотатарську культуру і все, що з нею пов'язано. (До речі, для відео візитівці Софія наділа кримськотатарський жіночий головний убір ФЕС). Але не лише самобутність культури спонукала мене обрати цю тему, а ще й те, що для мене важливо, щоб тема Криму залишалась у світовому порядку денному і я, як Освітня Амбасадорка, науковиця і, в першу чергу — лідерка, хочу посприяти цьому».
 
?Визначною подією в житті Софії Шаровой стала перемога в міжнародній кампанії Girl2leader, що проводиться під патронатом президента Мальти для жінок-лідерок. Вона - членкиня Європейського молодіжного парламенту Україна, українська делегатка 95-ї міжнародної сесії Європейського молодіжного парламенту.
 
?Вона захоплюється історією, вивчає іноземні мови та правознавство, займає призові місця на міських олімпіадах з історії та права. Окрім цього, Софія Шарова слухачка Академії молодого управлінця Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби, Київського національного університету ім. Шевченка, учасниця курсу "Smart Leader" бізнес-школи Інституту міжнародних відносин КНУ імені Шевченка, адже в майбутньому бачить себе працівником дипломатичної служби.
 
?Її волонтерська діяльність почалась з перекладу з англійської на українську мову рекомендацій для людей, що хочуть всиновити дитину з інвалідністю, потім Софія стала допомагати притулкам і своєю роботою, і збираючи кошти та необхідні речі.
Софія Шарова мріє змінити світ на краще, і робить все для того, щоб своїм прикладом вести за собою інших. Вона бачить себе лідеркою і громадською діячкою в майбутньому, можливо, навіть прем'єр-міністеркою нашої держави, а не лише районної ради старшокласників, а громадська та наукова діяльності стануть міцним підґрунтям для її подальшої роботи! Її гасло: «Творимо себе -творимо Україну»
 
? Сьогодні Софія каже: «Повномасштабне вторгнення лише закувало в залізобетон моє прагнення вивчати нашу культуру і поширювати її як серед співвітчизників, так і закордоном. Всі мої бажання: розвиватися, ставати кращою, набувати нових навичок, рухати країну вперед, ділитися знаннями міцно затвердилися в ролі власної стратегії життя. Моя віра в себе і в країну стала непохитною. Плани на майбутнє стали випробуванням, яке я маю пройти до кінця, бо інакше вся моя робота до того і я сама — нічого не варті. Тарас Шевченко пророче писав : "І на оновленій землі, врага не буде, супостата....". А я додам, що будемо ми, і всі наші гранично виснажені війною мрії стануть реальністю. Буде наука і буде Україна!»
 
 
Версія для друку Опубліковано: 13 Травня 2022