«Синє небо Сікорського. Чорний квадрат Малевича»

«Синє небо Сікорського. Чорний квадрат Малевича» 27 листопада учні-члени секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН на чолі з керівницею секції Ганною Овсіївною Владимирською взяли участь у семінарі «Синє небо Сікорського. Чорний квадрат Малевича», що відбувся в Музеї історії Києва.

«Небо над Києвом» – так називається музейний проєкт, у якому живопис, графіка та моделі літаків із колекції Музею історії Києва демонструють небеса нашого рідного міста.

Спікери: директорка  підприємства «Видавничий дім «АДЕФ-Україна», кандидатка історичних наук Алла Істоміна та Ганна Владимирська, розповіли про двох всесвітньо визнаних геніїв, наших земляків – Ігоря Сікорського та Казимира Малевича. Кожен з них по-своєму прославив Київ.

Наш співвітчизник, один з видатніших авіаконструкторів XX ст. Ігор Сікорський, якому людство зобов’язане багатомоторними літаками та гелікоптерами, що вивели світову авіацію на новий рівень.

Казимир Малевич дав початок власній версії абстракції, яка стала називатися супрематизмом. У червоному кутку приміщення, де у слов’ян завжди висять ікони, Малевич поставив «Чорний квадрат». Ця картина стала найвідомішою роботою авангардного живопису, яку потім прозвали «іконою авангарду».

Молоді науковці почули про те, які ідеї поєднують цих двох унікальних новаторів ХХ століття, та побачили, як Ігор Сікорський втілив мрію про політ Леонардо да Вінчі, зрозуміли, що «Чорний квадрат» Малевича цікавий сьогодні як художня ідея, що вплинула на все сучасне мистецтво.

Версія для друку Опубліковано: 01 Грудня 2021