Ми вже розповідали про наших вихованців у межах проєкту «МРІЄМО! ПРАЦЮЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!»

Ми вже розповідали про наших вихованців у межах проєкту «МРІЄМО! ПРАЦЮЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!» Стаття про Софію Бігун викликала інтерес у одного з наших читачів і їм стало цікаво дізнатися більше про суть наукової роботи нашої вихованки.

Бігун Софія Максимівна – учениця 8 класу навчально-виховного комплексу № 176 імені Мігеля де Сервантеса м. Києва, вихованка гуртка юннатів Київського зоологічного парку та відділення Екології та аграрних наук Київської МАН. 
Соня переможець ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, тема: «Вплив відвідувачів на поведінку тигрів Київського зоопарку» та вже має почесну відзнаку Національного відбору міжнародного конкурсу проєктів екологічного спрямування «GENIUS Olympiad Ukraine» 2022, категорія «Наука».

Сьогодні Софія розкаже нам, який же вплив відвідувачів на поведінку тигрів у зоопарку?

«Оскільки я займаюсь в гуртку юннатів Київського зоологічного парку, в мене була можливість після занять спостерігати за тваринами. Потім мої прогулянки по зоопарку стали більш корисними – керівник гуртка юннатів запропонувала мені спостерігати за поведінкою хижих тварин – тигрів, левів та гієн. Розповіла, як правильно спостерігати та систематизувати поведінку. Я зраділа, що мені дісталися хижаки, та ще й такі чудові.

У мою роботу увійшли тільки дані, отримані по тиграм (тигриця Амба та її діти Рєна і Малиш).

Я спостерігала за її поведінкою та досліджувала як на неї впливає кількість відвідувачів. В будні дні в зоопарку відвідувачів менше, а от у вихідні та святкові людей набагато більше. Також були спостереження під час карантину, коли відвідувачів зовсім не було.

Висновки, до яких я дійшла у своїй роботі:

  1. При присутності відвідувачів тигри значно менше перебувають всередині, тобто їм все ж таки цікава присутність людей, це для них своєрідне збагачення середовища.
  2. Кожен тигр по-різному реагує на велику кількість людей. Тобто, індивідуальні особливості кожного тигра впливають на сприйняття такого подразника як відвідувачі.
  3. Загалом, тигри при присутності відвідувачів більш збалансовано використовують простори вольєрів. У використанні вольєрів також присутні індивідуальні вподобання.

Я сподіваюсь, що результати моїх досліджень допоможуть покращити самопочуття та умови утримання тварин».

Бігун Софія

Версія для друку Опубліковано: 26 Травня 2022