Канікули розпочались цікаво і захопливо

Канікули розпочались цікаво і захопливо 25.10.2021 р. на шкільних канікулах у рамках проєкту відділення з вивчення Києва відбулось комплексне практичне заняття відділення наук про Землю на базі Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б.Срезневського, організоване за ініціативи В.М. Ліпінського. Учні ознайомились з особливостями проведення метеорологічних спостережень, ознайомились з сучасними метеорологічними приладами та були присутні при запуску метеорологічного зонда у верхні шари атмосфери.
Також вихованці відділення відвідали лабораторії метеорологічних й аерологічних спостережень. Відповідні практичні заняття провели керівники секторів метеорології - Оксана Анатоліївна Павленко та аерології - Олександр Володимирович Полудень.
 
Вихованці з великою зацікавленістю дізнались про особливості проведення відповідних спостережень, застосування сучасних програмних продуктів для обробки первинної інформації, зібраної за допомогою різних технічних засобів. Особливу зацікавленість учнів викликало особливості спостережень за природним радіоактивним фоном. Також завідувач відділення наук про Землю Іван Григорович Савчук розповів про практичне значення відповідних спостережень у господарстві та життєдіяльності населення. Учасник антарктичних експедицій О.В. Полудень розповів про особливості спостережень за озоновим шаром на крижаному континенті та про участь українських метеорологів у глобальних метеорологічних спостереженнях за станом атмосферного повітря та його хімічним складом. Було дано відповіді на численні запитання вихованців відділення.
 
Канікули успішно розпочато!
 

Версія для друку Опубліковано: 26 Жовтня 2021