Європейські цінності та спільна спадщина
Вихованці відділення, учні школи № 218 Деснянського району міста Києва ґрунтовно та завзято готувались до заходу. Вони занурились у витоки свята й почали зі знакового документа, який нині відомий як «Декларація Шумана». Ця урядова пропозиція міністра закордонних справ Франції Робера Шумана, який вважається одним з засновників Європейського Союзу, вартує уваги та обговорення.
У далекому 1950 році, після трагічного досвіду двох Світових воєн, ним було запропоновано створити нову форму організації держав у Європі, яка б могла об’єднати навіть тих, хто колись протистояв один одному.
Справедливість, гідність, верховенство права, демократичні цінності – ось ті креації та базис «Наднаціональної спільноти», що надалі отримає назву Європейський Союз. Вони вищі за держави та уряди, вони є тим об’єднувальним сегментом, який зміцнює, є фундаментом безпеки та стабільності для всіх народів Європи.
«Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи», – сказав Президент України Володимир Зеленський.
Відзначаючи День Європи, день, що символізує єдність, гідний вибір, справедливі прагнення, ми наголошуємо, стверджуємо: «Ми велика Родина, зі своєю самобутністю, національною ідентичністю. Але, разом з тим, – ми європейський інтеграційний простір, зі спільною спадщиною, ми – єдина Вільна Європа!»