КОНКУРС-ЗАХИСТ
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ
УЧНІВ-ЧЛЕНІВ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

 

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН. Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей країни, формування в них патріотизму та демократичних цінностей, створення умов для виховання інтелектуального потенціалу нації. 
 
Основними завданнями конкурсу є виявлення і підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально й творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку.

Конкурс проводиться у 3 етапи: районний, міський та Всеукраїнський. У фінальному (Всеукраїнському) етапі конкурсу беруть участь по одному переможцю в кожній секції на ІІ (міському) етапі конкурсу.
 
Організатором проведення  ІІ (міського) етапу Конкурсу у м. Києві є Комунальний позашкільний навчальний заклад «Київська Мала академія наук учнівської молоді». Щороку у І (районному) етапі беруть участь до 9000 юних київських дослідників, а у ІІ — до 2500. Переможцями в кожній секції стають 50% учасників. Окрім переможців учнів, визначаються також переможці серед районних управлінь освіти. Ті районні управління, чиї райони стали лідерами по кількості переможців на ІІ етапі, отримують щорічну почесну відзнаку «Золота сова».

Київ на сьогодні єдиний регіон в Україні, де контрольна робота на ІІ етапі проводиться у форматі комп’ютерного тестування. Такий формат забезпечує максимальну об’єктивність при перевірці робіт, та відповідно, при визначенні результатів Конкурсу.

Найкращі представники територіальних відділень Малої академії наук України – переможці регіональних етапів конкурсу-захисту (понад 1000 осіб) беруть участь у фінальному ІІІ етапі конкурсу-захисту в м. Києві. Загалом конкурс-захист відбувається в 64 секціях 12 наукових відділень майже за всіма напрямами природничих, гуманітарних і суспільних наук.

Слід відзначити високий рівень професійної компетенції членів журі, більшість із яких має багаторічний досвід роботи з учнівськими науково-дослідницькими роботами і в предметних комісіях конкурсу-захисту.Значну увагу і підтримку МАН у проведенні конкурсу-захисту надають Національна академія педагогічних наук України, Національна академія наук України, куратори наукових відділень МАН. Традиційними стали зустрічі відомих академіків НАНУ, членів президії МАН з юними дослідниками. Гостями конкурсу-захисту є і відомі письменники, громадсько-політичні діячі, представники культури і мистецтва України, іноземні гості.

 

Версія для друку Опубліковано: 30 Вересня 2021
Помилка...
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий E-mail.
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий пароль.
Реєстрацію підтверджено!
Увійдіть, використовуючи свій E-mail і пароль.