Екскурсія учнів-членів секції екології до Пуща-Водиці

Екскурсія учнів-членів секції екології до Пуща-Водиці 13 жовтня відбулася екологічна експедиція членів секції екології (керівник– ВолодимирНазаренко) відділення екології та аграрних наук Київської МАН до паркової зони мікрорайону Пуща-Водиця, що у місті Києві. Також було проведено заняття на тему: «Інструментальний флуоресцентний метод визначення стану рослин».


Юні екологи у польових умовах опановували такі методи моніторингу довкілля, як: біоіндикація, біотестування та біосенсорика. Було проведено ознайомлення з високочутливим, і, водночас, простим і дешевим методом експрес-діагностики стану фотосинтетичного апарату рослин із застосуванням портативного приладу «Флоратест», розробленого і виготовленого на базі Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.

Прилад, автоматично спостерігаючи  індукцію флуоресценції хлорофілу на живих листочках, дозволяє здійснювати постійний непошкоджуючий контроль за фізіологічним станом, розвитком рослин, ефективністю фотосинтезу. З допомогою цього методу порушення фотосинтетичного процесу можна виявити ще задовго до того, як стають помітними зміни зовнішнього вигляду рослин, і своєчасно на них реагувати. Контролюючи хід фотосинтетичного процесу в рослинах, можна також своєчасно виявляти забруднення довкілля (повітря, грунтів, вод), що дуже важливо для охорони навколишнього середовища. Юні дослідники здійснили обстеження рослин із застосуванням «Флоратесту».

Отримані дані опрацьовуються,і за їх результатами буде отримано загальне уявлення про екологічну ситуацію обстеженого району. Під час експедиції учні прослухали лекцію про біохімічні перетворення в рослинних організмах в осінній період та відібрали  листя для проведення подальшого аналізу в лабораторії Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

Версія для друку Опубліковано: 17 Жовтня 2012