Спитай у психолога

В Київській МАН розпочав роботу онлайн кабінет психологічної підтримки, де вихованці можуть анонімно поставити запитання практичному психологу Інесі Пустоваловій та отримати відповідь на сайті Київської МАН в рубриці «Спитай у психолога».

Питання можна надіслати на адресу: psycholog-kman@ukr.net


До вашої уваги відповіді на запитання, що надійшли:

Як справлятися з емоціями у підлітковому віці?

Емоції в людей бувають різні і не тільки позитивні, а й негативні просто про них не завжди заведено говорити. Відчувати смуток, розпач, печаль, радість, натхнення, а потім нудьгу абсолютно нормально в період дорослішання. В період  активного гормонального росту у віці 12-16 років всі органи та системи організму перебудовуються, ми активно ростемо. Центральна нервова система не завжди справляється з таким навантаженням, тому підлітків часто «хитає» в емоційному плані.

Що робити? Більше гуляти, активні види фізичних вправ, режим та сон, здорове харчування значно покращать ваш стан. Вам потрібен час і розуміння, що ви дорослішаєте, і ваше тіло, звички та потреби змінюються, багато чого саме зараз ви відчуваєте в перше і тому інколи реагуєте не очікувано для себе. З часом все минеться і  з’явиться новий спектр прийняття себе і своїх емоцій.

Як прийняти себе і свою зовнішність у 15 років?

В першу чергу запитайте себе чиїм стандартам і очікуванням ви хочете відповідати? Хто задав вам цей стандарт відповідності?

В нашому суспільстві існують дуже багато певних стереотипів, як і хто повинен виглядати. Так звані «канони краси» з різних платформ, реклами диктують моду на фігуру, зачіску, макіяж тощо.

Але все це не відповідає дійсності тому, що кожен з нас є неповторною та унікальною особистістю з унікальною ДНК та відбитком малюнку на пальчиках. Тому моя порада не ототожнювати себе ні з ким, а знайти свою унікальність в знаннях, поведінці, стилі тощо. Й на цьому побудувати свою самооцінку. Тоді прийде й прийняття себе.

 

 

 

Версія для друку Опубліковано: 17 Січня 2023
Помилка...
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий E-mail.
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий пароль.
Реєстрацію підтверджено!
Увійдіть, використовуючи свій E-mail і пароль.