Творчість Василя Сухомлинського – скарбниця добра і краси

Творчість Василя Сухомлинського – скарбниця добра і краси


28 вересня у стінах гімназії № 178 було проведено практичний семінар «Серце віддаю дітям», присвячений 100-річному ювілею українського педагога і письменника Василя Сухомлинського. У заході взяли участь вихованці секції української літератури відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН та члени наукового товариства «Зоряний шлях» гімназії № 178. Модерувала практичний семінар керівник секції української літератури відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН Єлісєєва Наталія Дмитрівна, а науковим куратором заходу та гостем свята став кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач відділу інновацій та стратегій розвитку освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Пузіков Дмитро Олегович.

Вихованці секції поділилися з усіма присутніми своїми науковими доповідями про життєвий і творчий шлях Василя Сухомлинського та його літературну спадщину. За матеріалами доповідей виникла жвава дискусія. Обговорення було продуктивним і цікавим, зважаючи на актуальність вивчення творчого доробку Василя Сухомлинського в часи формування концепції та розбудови Нової української школи.

До уваги учасників також була представлена книжкова виставка творів Василя Сухомлинського.

Учасники семінару зауважили, що твори письменника пронизані ідеєю гуманізму, любові до дітей, особистісно-орієнтованого виховання, що є ключовими принципами сучасної української педагогіки.

Творчість письменника надихнула школярів на самостійні цікаві роздуми:

- Пікуза Валерія: «Совість – це емоційний страж переконань – саме такої думки був український письменник Василь Сухомлинський. Я вважаю, совість – здатність людини до морального самоконтролю. Совість завжди йде пліч-о-пліч з добротою та чесністю, надає людині орієнтир у світі пріоритетів та вчинків»;

- Барзалі Марк: «Василь Сухомлинський вважав, що людина стала людиною, коли побачила красу навколо. Краса – це могутній засіб творчості й формування особистості»;

- Халімова Медіна: «Василь Сухомлинський став людиною, думки якої справили великий вплив на освіту не тільки в Україні, а й в інших країнах. Він створив світ добра, правди й краси, ідеями якого керуються багато вчителів»;

- Сергієнко Максим: «Найвища цінність у житті – це відчуття своєї Батьківщини та відданість їй. Василь Сухомлинський був серед тих, хто захищав рідний край на фронтах війни, тому патріотизм став основою його виховної системи. Це надзвичайно важливо в наш час, коли кожен учень має рости свідомим громадянином своєї держави, шанувати її захисників, прагнути до збереження її єдності та незалежності».

Атмосфера заходу була цікавою, сприяла розвитку пізнавальної активності вихованців секції української літератури й надихнула їх на майбутні самостійні творчі пошуки.

Версія для друку Опубліковано: 02 Жовтня 2018