Соняшник української поезії у відділенні української філології та мистецтвознавства

Соняшник української поезії у відділенні української філології та мистецтвознавства 19 жовтня у відділенні української філології та мистецтвознавства відбулася літературознавча лекція «Соняшник української поезії», присвячена 85-річчю від народження Івана Драча, відомого українського письменника-шістдесятника, сценариста, драматурга та громадського діяча. Модерувала захід Катерина Годік, керівниця секції фольклористики.

Іван Драч – надзвичайно багатогранна особистість, яка викликає як захват, так і багато дискусій. Про творчі іпостасі митця, його кінодіяльність та політичну контроверсійність розповіла керівниця секції української літератури Ірина Скакун.

Гостем лекції став літературознавець, культуролог та письменник Іван Коломієць, більш відомий на загал як Вано Крюґер. Він презентував  власну збірку есеїв «Розчахнута квітка», присвячену канону української поезії, де є також дослідження про Івана Драча. 

Письменник прочитав коротку лекцію про життя і творчість Івана Федоровича, влучно зауваживши, що Драч перебуває у двох мистецьких дискурсах одночасно: модерністському та соцреалістичному.

Юні дослідники, що були гостями заходу, активно долучилися до обговорення життя і творчості відомого шістдесятника.

До слова, творчість Івана Драча ще досі недостатньо досліджена як в літературознавчому, так і в мистецтвознавчому аспектах. Сподіваємося, що цього року серед робіт вихованців Київської МАН будуть дослідження, присвячені творчості цього письменника.

Ознайомитися з есеєм Вано Крюґера можна за посиланням: https://chytomo.com...

Запис лекції можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com...

Долучайтесь до заходів відділення української філології та мистецтвознавства! 

У нас ще багато цікавого!

 

Версія для друку Опубліковано: 20 Жовтня 2021