Ідентичність України – громадянська позиція кожного українця

Ідентичність України – громадянська позиція кожного українця Під час чергового заняття зі школярами, в рамках курсу громадянської освіти «Україна і я», від Тетяни КОТ, завідувачки відділення філософії та суспільствознавства, ми звернулись до нашого коріння, до генетичного коду українців.

До написів Кам’яної могили, до трипільських міст та скіфських курганів. Із захопленням слухали та разом обговорювали як тисячі років тому виробляли керамічний посуд, будували двоповерхові будівлі, створювали протоміста із кількістю населення понад 45 тисяч жителів. До відомої на весь світ золотої Пекторалі, золотого шолому та скіфського меча. Бо ж саме звідти ми беремо тоненькі українські ростки та пагони, що вплітаються в тисячолітнє світове майбуття.

Наше сьогодні окреслює наше завтра, але наше минуле є нашим фундаментом, нашою силою, нашою міццю. Сьогодні, на тлі повномасштабної війни, яку веде наша країна, як ніколи, домінантою є  формування у кожного учня та учениці ціннісного ставлення до навколишнього дійсності, небайдужості у виборі власної моральної та життєвої позиції.

І тому усвідомлена ідентичність нашої держави – ось той акцент, вибір, маркер, який є головним, пріоритетним, першочерговим. 

Ми УКРАЇНЦІ – і ми пишаємось цим!

Версія для друку Опубліковано: 19 Червня 2022