«Розумниця-красуня Київської МАН» 2019

Вперше, в рамках святкування Міжнародного дня жінок та дівчат в науці, який відмічається згідно з резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН щороку у лютому, у Київській Малій академії наук учнівської молоді започатковано конкурс «Розумниця-красуня Київської МАН», фінал якого відбувся 26 лютого 2019 року в атріуміНаціонального музею Тараса Шевченка. Головна мета конкурсу – формування у молоді ставлення до краси як сукупності духовних, інтелектуальних і творчих здібностей, забезпечення гендерної рівності задля досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки. Адже за даними Інституту статистики ЮНЕСКО лише 28% науковців у світі – жінки. Водночас, Україна за цим показником посідає 12 місце серед європейських країн – 45% жінок в науці.

У фіналі конкурсу взяли участь 11 дівчат віком 14-17 років, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю у різних відділеннях Київської МАН – технічних наук, математики, хімії та біології, фізики та астрономії, філософії та суспільствознавства, наук про Землю, української філології та мистецтвознавства.

Фіналістки презентували членам журі та гостям, серед яких були також і їх наукові керівники, свої науково-дослідницькі проекти, які охоплюють широкий спектр проблем – від інтеграції України в глобальну соціально-економічну систему та ролі громадських організацій в демократичному процесі до дослідження магнітних полів в сонячних плямах, очищення водного середовища за допомогою зернистих адсорбентів та вирішення проблеми заторів на дорогах. При цьому розумниці-красуні Київської МАН продемонстрували свої презентаційні навички та ораторську майстерність, набуті у Школі лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН. А під час інтелектуального конкурсу, присвяченого проблемам гендерної рівності, дівчата виявили свою громадянську позицію та розуміння того, що гендерна рівність є важливою умова побудови громадянського суспільства.

До складу громадського журі конкурсу увійшли Оксана Фурса, ректор АРТ Академії сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі; Дмитро Стус, генеральний директор національного музею Тараса Шевченка; Анжеліка Рудницька, заслужена артистка України, доцент кафедри фольклористики Інституту філології Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка, радник міністра культури України; Айна Гассе, дизайнер одягу, голова модного дому «AinaGasse»; Ірина Поліщук, директор Київської Малої академії наук учнівської молоді. 

Переможницею першого конкурсу «Розумниця-красуня Київської МАН» стала Альона Дзонь, вихованка секції «Суспільна географія та ландшафтознавство» відділення наук про Землю, учениця 10 класу гімназії №191 ім. П. Г. Тичини, яка отримала нагороду від дизайнера авторських прикрас Ольги Доброволянської (бренд DOBROVOLIANSKA). Приз глядацьких симпатій завоювала Каріна Шадура, вихованка секції «Історичне краєзнавство» відділення історії, учениця 11 класу СШ №316. Усі фіналістки отримали композиції живих квітів від дизайнера-флориста Лори Шен, які вручили своїм науковим керівникам, а також цінні подарунки від партнерів конкурсу.

Організацію та проведення свята здійснювала команда компанії «GUGA Entertainment Group». Підтримали захід артисти компанії: співачка та композитор Аліна Палій; заслужена артистка України, співачка, телеведуча Tiana Roz, співак та композитор Leo. Ведучий свята – актор театру та кіно Євген Назаренко.

Висловлюємо щиру подяку друзям, партнерам та меценатам, які допомогли зробити справжнє свято розуму та краси Київської Малої академії наук: Національному музею Тараса Шевченка; декораторській  компанії  «LoraShen life design»;компанії «Farmasi Україна» в особі  Ольги Мусатюк; компанії AVON в особі менеджерів Ірини Клищенко та Анни Дем’яненко; українському бренду жіночого одягу «Nadi Renardi»; автошколі «Easy Drive»; першому в Україні жіночому креативному простору «Creative Woman Space», фотографу Юлії Гоці. І, звичайно, Інесі Пустоваловій, керівнику Школи лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН, тренеру з ораторської майстерності, практичному психологу, голові оргкомітету конкурсу, яка стала справжнім драйвером цього свята!

Вітаємо переможницю і фіналісток першого конкурсу «Розумниця-красуня Київської МАН»! Щиро бажаємо нашим розумницям-красуням нових злетів та перемогне лише в науці, а й у будь-якій сфері, яку вони оберуть у своєму житті.

Фотогалерея

Версія для друку Опубліковано: 09 Грудня 2021
Помилка...
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий E-mail.
Запит підтверджено!
Увійдіть, використовуючи новий пароль.
Реєстрацію підтверджено!
Увійдіть, використовуючи свій E-mail і пароль.