Вебквест «Загублений паспорт»
М. С. Грушевський був популяризатором, організатором та дослідником української історії. Він здобув не лише всеукраїнське, але і світове визнання. Його неймовірно багатогранна творчість приголомшує своєю проблематикою, різноманітністю, ґрунтовністю. Михайло Грушевський є автором понад 2 тис. праць з історії, літератури, етнографії, фольклору. Однак уславився М.С. Грушевський головною працею свого життя – 10-томним монументальним твором «Історія України-Руси», який писав більше 38 років. Грушевський на величезному архівному матеріалі показав безперервність історії українського народу від часів Київської держави до 1658 року, довів, що український народ, як і всі інші слов’янські народи, мав своє власне коріння.
«Грушевський сполучає в собі дві гігантські творчі постаті: найбільший дослідник тисячолітньої історії України і найбільший творець живої історії – великого відродження України ХХ століття», – сказав Ю. Лавріненко.
Постать Михайла Грушевського входить по праву до чільного пантеону видатних українців. Тому вивчення його життя та діяльності викликає підвищений інтерес науковців.
Також про популярність цієї постаті свідчать дані Google (запит – Грушевський). Кількість виданих результатів сягає понад 4 млн.
Зважаючи на багатогранну постать Грушевського, було запропоновано вихованцям Київської МАН поглибити свої знання про цю особистість, пройшовши вебквест.
За задумом цього заходу, після проходження вебквесту потрібно було виконати творче завдання – написати резюме від імені Михайла Грушевського, який балотується на голову держави. Учні надіслали цікаві та креативні роботи.
За відгуками школярів, творче завдання не було легким, потрібно було не лише використати інформацію з підручника, але і додатково шукати та аналізувати літературу, опанувати різні фоторедактори, бути і дослідником, і аналітиком, і дизайнером.
Учителі також вражені новими, вичерпними знаннями учнів, які допоможуть їм у майбутньому. Завдяки новим онлайн-технологіям, таким, як вебквест, учні мають можливість у цікавій, невимушеній формі отримати необхідні знання.
Члени журі перевірили всі резюме на відповідність умовам конкурсу.
На підставі рішення журі, переможцями визначено учасників, чиї творчі роботи визнано найбільш змістовними, оригінальними та майстерними.
Переважна більшість учасників конкурсу є вихованцями відділення історії Київської МАН.
Вищу оцінку отримали роботи таких учасників (за алфавітом):
Іван Бердичевський
Дарина Дорошкевич
Вікторія Сахнюк
Окремо члени журі вирішили нагородити почесними грамотами за старанність та креативний підхід до виконання творчого завдання учасників вебквесту Кирила Коваля та Михайла Трухана.