Школа
LAMPA KIDS
«Lampa Kids» — це школа мікроелектроніки для дітей, створена на базі НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», де на сучасному обладнанні та під керівництвом професійних викладачів діти можуть вивчати основи електроніки, розробку мікропроцесорів, мікрокомп’ютери, 3D друк, робототехніку, створення Інтернет речей і обробку радіосигналів. Проєкт “Lampa Kids” переміг у конкурсі “Громадський бюджет 2018” і отримав фінансування на придбання надсучасного обладнання.
КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» успішно реалізував цей проєкт громадського бюджету м. Києва. На базі цієї лабораторії працює секція «Електроніка та приладобудування» Київської МАН. Технічною базою лабораторії є надсучасне радіоелектронне обладнання: точні вимірювальні прилади фірми Keysight, осцилограф компанії Tektronix зі смугою пропускання до 1 ГГц та аналізатор спектру до 3 ГГц, плати з мікросхемами програмованої логіки Intel FPGA для створення процесорів і цифрових мікросхем, мікрокомп’ютери, набори Lego Mindstorms для вивчення робототехніки, 3D принтери, SDR системи ETTUS B210 для приймання та генерації радіосигналів тощо. У приміщенні школи обладнано 10 стаціонарних робочих місць і лекційну зону на 50 осіб. Вихованці Київської МАН матимуть змогу вільно працювати над науковими проектами на обладнанні “Lampa Кids”.
Навчання в школі безкоштовне
Школа "Lampa Kids" працює за кількома напрямами:
Навчальний курс «Програмування BBC Microbit (Python)»
Курс “Програмування BBC Microbit (Python)” направлений на здобуття початкових знань та навичок у програмуванні обчислювальних систем на основі мікроконтролерів з застосуванням мови Python.
Для практичних робіт використовується налагоджувальна плата BBC MicroBit на базі мікроконтролера ARM, створена для вивчення обчислювальної техніки у школах Великобританії:
https://www.youtube.com/watch?v=Wuza5WXiMkc
Протягом курсу учні будуть на практиці вивчати, з одного боку, основи програмування на мові Python: послідовне виконання програм, застосування розгалужень, циклів, змінних, масивів даних. З іншого боку, будемо вчитися працювати з мікроконтролером ARM та периферійними пристроями BBC MicroBit, а саме: матрицею світлодіодів, акселерометром, термометром, компасом, працювати зі звуком та передачею/прийомом даних по радіоканалу.
Загальна інформація про курс:
Кількість занять – 8
Занять на тиждень – 1
Тривалість курсу – 8 тижнів
Тривалість заняття – 120 хвилин, включаючи перерву 15-20 хвилин
Необхідні попередні знання – Вміння користуватися комп'ютером
Вік учасників – 12-15 років
Кількість учасників – 15
Оплата – Безплатно
Формат навчання – В аудиторії
Викладач: Антон Коцюбайло — випускник кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА) факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського. Антон навчається в аспірантурі на кафедрі КЕОА і проводить наукові дослідження за темою “Система керування поглядом на основі методу електроокулографії”. Працює інженером вбудованого програмного забезпечення в компанії GlobalLogic, де займається написанням драйверів ядра Linux. Паралельно з цим вивчає алгоритми машинного навчання. Пройшов курси, які пов’язані з цією темою. Серед них: Supervised Machine Learning: Regression and Classification, Advanced learning algorithms, Unsupervised Machine learning. Неодноразовий учасник журі конкурсу наукових робіт “Техно Україна” та переможець студентських інженерних змагань EBEC (European BEST Engineering Competition).
Навчальний курс «Програмування BBC Microbit (Scratch)»
Курс “Програмування BBC Microbit (Scratch)” направлений на здобуття початкових знань та навичок у програмуванні обчислювальних систем на основі мікроконтролерів.
Для практичних робіт використовується налагоджувальна плата BBC MicroBit на базі мікроконтролера ARM, створена для вивчення обчислювальної техніки у школах Великобританії:
https://www.youtube.com/watch?v=Wuza5WXiMkc
Протягом курсу учні будуть на практиці вивчати, з одного боку, основи програмування в середовищі Block Editor на мові Scratch: послідовне виконання програм, застосування розгалужень, циклів, змінних, масивів даних. З іншого боку, будемо вчитися працювати з мікроконтролером ARM та периферійними пристроями BBC MicroBit, а саме: матрицею світлодіодів, акселерометром, термометром, компасом, працювати зі звуком та передачею/прийомом даних по радіоканалу.
Викладач: Ілля Мушта — випускник кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА) факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського. Ілля навчається в аспірантурі на кафедрі КЕОА і проводить наукові дослідження за темою “Методи фільтрації хмари точок отриманої з Lidar сенсору”. Працює С++ розробником в компанії GlobalLogic. Цікавиться нейронними мережами та комп’ютерним зором. Отримав наступні сертифікати на платформі Coursera: Introduction to TensorFlow for Artificial Intelligence, Machine Learning, and Deep Learning; Convolutional Neural Networks in TensorFlow; Natural Language Processing in TensorFlow; Sequences Time Series and Prediction Sequences.
Загальна інформація про курс:
Кількість занять – 8
Занять на тиждень – 1
Тривалість курсу – 8 тижнів
Тривалість заняття – 120 хвилин, включаючи перерву 15-20 хвилин
Необхідні попередні знання – Вміння користуватися комп'ютером
Вік учасників – 12-15 років
Кількість учасників – 15
Оплата – Безплатно
Формат навчання – В аудиторії
Навчальний курс «Основи 3D моделювання та 3D друку»
Курс “Основи 3D моделювання та 3D друку” орієнтований на школярів віком 13-15 років. Курс не потребує початкової підготовки. Достатньо вміння користуватися комп'ютером.
Протягом курсу учні вчаться користуватися 3D принтером для друку готових моделей, а також проєктувати власні 3D моделі у програмі Fusion 360.
Для виконання практичних занять використовуються 3D принтери Flashforge Creator Pro.
Викладач: Владислав Широков — студент кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського. Працює інженером-конструктором і розробляє електроніку в оборонній компанії. Раніше тривалий час був лаборантом у Відкритій лабораторії електроніки Lampa. Має величезний досвід 3D друку та 3D моделювання.
Загальна інформація про курс:
Кількість занять – 5
Занять на тиждень – 1
Тривалість курсу – 5 тижнів
Тривалість заняття 90 хвилин + перерва 10 хвилин
Необхідні попередні знання – Вміння користуватися комп'ютером
Вік учасників – 13-15 років
Кількість учасників – 15
Оплата – Безплатно
Формат навчання – В аудиторії
Навчальний курс «Основи програмування на мові С»
(на базі курсу Prometheus CS50)
Курс “Основи програмування на мові С (на базі курсу Prometheus CS50)” орієнтований на школярів випускного класу віком 16 років. Курс не потребує початкової підготовки. Достатньо вміння користуватися комп'ютером.
У даному курсі ми будемо вивчати мову C. Для цього нам знадобиться зареєструватись на безплатний курс
https://apps.prometheus.org.ua/learning/course/course-v1:Prometheus+CS50+2019_T1/home.
Завдання, які ми спробуємо вирішити візьмемо з першого та другого тижня курсу CS50 Introduction to Computer Science Гарвардського університету, який локалізовано та перекладено українською на базі Prometheus CS50 "Основи програмування CS50 2019".
Після проходження 6 занять курсу ви зможете не втрачаючи темп самостійно дійти до фінішу курсу на Prometheus та отримати сертифікат!
Крім того, даний курс лежить в основі дисципліни "Інформатика 1", на кафедрі конструювання електронно-обчислювальної апаратури, тому ви будете до неї готові і легко захистите лабораторні, якщо вступите до нас на кафедру.
Викладач: Денис Лебедев — доцент кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Загальна інформація про курс:
Кількість занять – 6
Занять на тиждень – 1
Тривалість курсу – 6 тижнів
Тривалість заняття – 90 хвилин + перерва 10 хв
Необхідні попередні знання – Вміння користуватися комп'ютером
Вік учасників – 16 років
Кількість учасників – 20
Оплата – Безплатно
Формат навчання – Online
Навчальний курс «Основи цифрової радіотехніки»
Мета курсу ‒ вивчити основи цифрової обробки сигналів та цифрового радіо, отримати навички застосування отриманих знань для розв'язання прикладних задач. Курс передбачає знайомство з базовим математичним апаратом, пристроями і програмним забезпеченням, що використовується для цифрової обробки сигналів та цифрового радіо.
Деякі теми, що розглядаються в курсі: спектр радіосигналу, цифрові фільтри, типи модуляції, приймання та передача радіосигналу (для аудіо/відео) за допомогою SDR USRP B210, запис та відтворення радіо сигналів, приймання цифрового DMR зв'язку, експлуатація сканерів радіоефіру, основи радіоелектронної розвідки (РЕР) і радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Апаратне забезпечення, що використовується в курсі: цифровий приймач RTL SDR, цифровий приймач-передавач USRP B210.
Програмне забезпечення, що використовується в курсі: Python, GNURadio, GQRX.
Викладач: Євген Короткий — кандидат технічних наук, випускник кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського. Засновник Відкритої лабораторії електроніки Lampa. Працює провідним інженером з реалізації алгоритмів цифрової обробки радіосигналів в оборонній компанії.
Загальна інформація про курс:
Кількість занять – 8-9
Занять на тиждень – 1
Тривалість курсу – 8-9 тижнів
Тривалість заняття – 2 години з 15 хвилинною перервою
Вік учасників – 15-16 років
Необхідні попередні знання – досвід програмування, основи тригонометрії
Кількість учасників – 10
Оплата – Безплатно
Формат навчання – В аудиторії
Навчальний курс «Основи створення і роботи БПЛА»
Курс “Основи створення і роботи БПЛА” орієнтований на школярів старших класів віком 15-17 років. Курс не потребує початкової підготовки. Достатньо мати бажання розібратися в даній темі. Вміння користуватись інструментом для ремонту техніки і паяльником буде великим плюсом.
Протягом курсу учні розбираються з чого складається БПЛА, принцип його роботи, керування, а також практичні заняття зі створення БПЛА.
Викладач: Іван Овчарик — випускник кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського. Працює проєктним менеджером в компанії Kitrum. Має значний досвід складання FPV дронів.
Загальна інформація про курс:
Кількість занять – 4-5
Занять на тиждень – 1
Тривалість курсу – 4-5 тижнів
Тривалість заняття – 90 хвилин + перерва 10 хвилин
Вік учасників – 17-18 років
Необхідні попередні знання – вміння користуватися інструментом для ремонту техніки, паяльником
Кількість учасників – 10
Оплата – Безплатно
Формат навчання – В аудиторії
Команда “Lampa Kids” має унікальний досвід навчання молоді високим технологіям, підготовки достойної участі представників України на міжнародних олімпіадах з робототехніки, формування нової генерації інженерів.