Учнівська експедиція в смт Верховина
«Музейне коло Прикарпаття»
Метою експедиції є засвоєння музейної термінології, ознайомлення з різними формами і методами музейної роботи, набуття навичок самостійної історико-краєзнавчої діяльності, розвиток критичного мислення.
У програмі експедиції: вступна лекція старшого наукового співробітника відділення «Філія Гуцульщина» Івана Михайловича Зеленчука, відвідування Регіонального історико-краєзнавчий музею Гуцульщини, Літературно-меморіального музею Івана Франка в Криворівні, Музея-садиби Михайла Грушевського, Музею гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика, Музею гуцульського побуту та мистецтва «У трембітаря», Музею кінофільму «Тіні забутих предків», Музею магії, Музею кінофільму «Анничка», Музею вишиванки, зустріч із Миколою Ілюком – відомим гуцульським музикантом, власником приватного Музею побуту та музичних інструментів Гуцульщини, вечір казок та легенд Гуцульщини у Музеї-галерії традицій та обрядів. Окремим пунктом експедиції стоїть Коломия – місто, яке називають воротами в Гуцульщину, порогом в Карпати. Саме в цьому місті є один з найбільших етнографічних музеїв не лише України, а й Європи – Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського. Колекція музею налічує понад 30 тисяч оригінальних експонатів – пам’яток матеріальної культури автохтонів Гуцульщини й Покуття від доби Трипілля до сьогодення. І, звичайно ж, «родзинка» коломийського маршруту — коломийський Музей писанкового розпису, який знаходиться у будівлі формою, як велетенська писанка, висота якої 13 метрів.
Традиційно за результатами експедиції проводиться учнівська конференція, доповіді з якої стають фундаментом наукових досліджень учасників експедиції, з якими вони беруть участь у ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Координатор проєкту – керівник секції етнології відділення історії:
Моїсеєнко Єлизавета Валеріївна (099 318-01-93)