КМАН Київська Мала академія наук

Зимова експедиція «Колядницькі партії на Верховинщині» – 2017

Зимова експедиція «Колядницькі партії на Верховинщині» – 2017 З 2 по 10 січня вихованці Київської Малої академії наук учнівської молоді брали участь у зимовій експедиції «Колядницькі партії на Верховинщині». Науковий співробітник відділення «Філія Гуцульщина» Національного науково-дослідного інституту українознавства МОН України Іван Михайлович Зеленчук прочитав учням столичної МАН змістовну лекцію про зимові свята у календарній обрядовості гуцулів, детально описав святкування Різдва.
Побували юні науковці у Музеї гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів Романа Кумлика.

Матеріали для цього музею збиралися протягом 30 років – предмети побуту, давній гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів та багато іншого, що дає уявлення про життя гуцулів. Але предметом особливої гордості Музею є колекція музичних інструментів: скрипки, цимбали, коза, дримби, трембіти, роги та ін. МАНівці мали змогу заграти на трембіті та пройти майстер-клас із вдягання намітки та хустки.

Не залишило байдужими наших учнів і проходження квесту, в якому на шукачів пригод чекали каверзні завдання, перешкоди та хитрі загадки. За умовами квесту, команда мала пройти зашифрований маршрут у найкоротший термін. Кульмінаційною точкою була оглядова вежа та відпочинкова зона, де МАНівці насолодилися цілющим карпатським чаєм.Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини – новий музей у с. Криворівня, що відкрив свої двері 2 травня 2016 р. Юні дослідники ознайомилися з експозицією музею, де представлені історичні розділи становлення Гуцульщини: давні часи (знаряддя збиральництва, мисливства, риболовлі), робота з деревом (дерев'яне будівництво), зразки декоративно-ужиткового мистецтва (зокрема гончарства, вироби з дерева), музичні інструменти (дримби, скрипки), періоди боротьби (світові війни, опришківський рух), світлини різних часів та багато інших цікавих експонатів.

Захопливою виявилася екскурсія до Маєтку святого Миколая. МАНівці побували у робочому кабінеті, світлиці, спальні св. Миколая, кімнаті-музеї природи, яка розповідає про тварин та рослини Карпат. На території маєтку мешкають герої відомих українських казок, з якими познайомилися учні. Насамкінець вихованців Київської МАН привітав святий Миколай та подарував гостинці.

А 7 січня хлопці й дівчата спостерігали за колядницькими партіями біля Церкви Різдва Пресвятої Богородиці, які одна за одною йшли в «плєс» – ритуальний танець колядників.

Учні-члени Київської Малої академії наук учнівської молоді не лише відпочили, зарядилися позитивною енергією, надихалися смерековим повітрям, а й цікаво, з користю та пригодами провели час.