КМАН Київська Мала академія наук

Здобутки Київської МАН на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму у 2014 році

Здобутки Київської МАН на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму у 2014 році Підбито остаточні підсумки та проведено аналіз участі Київської Малої академії наук (КМАН) 11-13 лютого ц.р. у Всеукраїнському конкурсі юних раціоналізаторів та винахідників «Природа – людина – виробництво –екологія», який щороку проводиться в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України запідтримки Національної академії наук України, Державного департаменту інтелектуальної власності МОНУ, Державного підприємства «Український інститут промислової власності» та Українського центру інноватики та патентно-інформаційних послуг. Захід проводиться з метою всебічної підтримки обдарованої молоді, підготовки її до активної участі у сучасному науково-технічному прогресі, сприяння модернізації змісту науково-дослідницької, експериментальної та практичної діяльності юнацтва.До участі у заході запрошуються студенти природничих факультетів вищих навчальних закладів та учні загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, які мають досвід науково-практичної та експериментальної роботи, певні результати у справі винахідництва і раціоналізаторства. Право участі в конкурсних програмах вибороли учні та студенти, які напередодні заходу найкраще презентували свої науково-практичні й дослідницько-експериментальні роботи. До очного етапу конкурсу потрапили 59 представників з 17-ти регіонів України та 33 – з м. Києва. 11 лютого відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського конкурсу. У відкритті взяли участь почесні гості, члени журі, керівники делегацій та учасники конкурсів. Вітального листа до присутніх від Президента Національної академії наук України, академіка Б.Є. Патона зачитав віце-президент та керівник секції екології відділення екології та аграрних наук Київської МАН В.І. Назаренко.


Роботи юних винахідників та раціоналізаторів були представлені у 6-ти секціях:                                                                                                                                       



1.  Екологічно безпечні технології та прикладна екологія, керівник − провідний науковий співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, професор кафедри водно-екологічних проблем Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України В.І. Назаренко.





2. Ресурси енергозбереження, керівник – старший викладач кафедри «Екологія та технологія рослинних полімерів» НТУУ «Київський політехнічний інститут» Д.Е. Бенатов.



3.  Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво, керівник – доцент кафедри рослинництва Національного університету біоресурсів і природокористування В.А. Мокрієнко.                                                                                                                                                      



4.  Фізика та інженерні науки, керівники – доцент кафедри «Машини та апарати хімічних і нафтопереробних виробництв» НТУУ «Київський політехнічний інститут» А.Р. Степанюк та проректор з наукової роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України, професор О.А. Машков.         



                                                                                      



5.  Медицина та психологія, керівник – керівник центру молекулярних і клітинних досліджень, професор кафедри біології НУ «Києво-Могилянська академія» Н.М. Білько.



6.  Біологія та хімія, керівник – викладач Всеукраїнської заочної біологічної школи П.Т. Чорноморець.                                                                                                                                   



Нам дуже приємно, що більшість авторів робіт, представлених від секції екології відділення екології та аграрних наук КМАН, посіли призові місця.  Так перші місця були присуджені проектам:  секція «Ресурси енергозбереження» − Блюм Ростислав, 9 кл., ліцей «Голосіївський» № 241, «Отримання екологічно чистого біопалива з рижію посівного»; секція «Фізика та інженерні науки»− Мейтарчан В’ячеслав, 10 кл., Київський природничо-науковий ліцей № 145, «Наночастинки, виявлені рамен-методом»;секція «Екологічно безпечні технології та прикладна екологія» − Цапок Єлизавета, 11 кл., Український медичний ліцей НМУ ім. О.О. Богомольця, «Створення селективних сенсорів для визначення парів вуглеводнів (бензену, толуену, гексану) у повітрі з використанням методу п'єзокварцевого мікрозважування та координаційних сполук як чутливих покриттів».  Другі місця посіли: секція «Біологія та хімія» − Грушовий Віктор, 11 кл., гімназія № 191 ім. П.Г. Тичини, «Експериментальне дослідження особливостей модифікованих біокерамічних матеріалів для імплантації у хрящ»; секція «Екологічно безпечні технології та прикладна екологія» − Шандаренко Богуслав, 8 кл., гімназія «Троєщина», «Розробка методу забезпечення кисню в замкнутих приміщеннях». Дипломами 3-го ступеня відзначені: секція «Біологія та хімія» − Ладановська Дарина, 6 курс, 2 група, гімназія № 191 з поглибленим вивченням іноземних мов ім. П.Г. Тичини, «Дослідження гемолітичної і проаптичної дії наночастинок діоксиду церію»; секція «Медицина та психологія» − Манукян Сусанна, 11 кл., Український медичний ліцей НМУ ім. О.О. Богомольця, «Життєздатність клітин крові за експериментального цукрового діабету». Сертифікат учасника у секції «Біологія та хімія» отримала Білоцерковець Роза, 11 кл., Український медичний ліцей НМУ імені О.О. Богомольця, «Дослідження взаємодії білків системи гемостазу методом ППР».





13 лютого відбулося нагородження переможців Конкурсу. Від імені державної системи правової охорони інтелектуальної власності учасників та гостей заходу привітав заступник директора з наукової роботи Державного підприємства «Український інститут промислової власності» Петро Іваненко, який у своєму виступі, зокрема, зазначив, що на сьогодні тільки максимальне й ефективне використання інтелектуального капіталу – об’єктів інтелектуальної власності – здатне призвести до прогресивних зрушень у нашій економіці. «У зв’язку з цим хочу сказати, що ми покладаємо на вас, наші юні таланти, великі надії. Віримо, що в майбутньому ви перевершите нинішні досягнення українських винахідників і примножите багатство й славу нашої Батьківщини. Бажаю, щоб ваші розробки, інноваційні проекти були промислово придатними, екологічними та обов’язково знаходили практичне втілення й були потрібні суспільству. Щиро сподіваюся, що ваші таланти будуть гідно підтримані, справедливо відзначені та цінуватимуться в нашій країні».  Під кінець він вручив юним переможцям почесні кубки, дипломи та пам’ятні подарунки від імені Державної служби інтелектуальної власності Українита ДП «УІПВ».





Від імені Київської Малої академії наук учнівської молоді щиро вітаємо всіх переможців, призерів та учасників Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів та винахідників «Природа − людина − виробництво –екологія, 2014»!