КМАН Київська Мала академія наук

«З Божого саду. Рослини і тварини у Святому письмі»

«З Божого саду. Рослини і тварини у Святому письмі» Адміністрація Історико-меморіального музею Михайла Грушевського гостинно запросила Київську Малу академію наук відвідати урочисту презентацію книги українського письменника Андрія Топачевського «З Божого саду». Рослини і тварини у Святому письмі», яка відбулася 21 квітня. Постать автора й тема презентованої книги не могла лишити осторонь авангард київської учнівської молоді. Відвідання заходу було ініційоване керівником секції педагогіки Л.Я. Карчиною разом з О.М. Ісаченко, яка очолює відділення екології та аграрних наук КМАНУМ. Слід відмітити, що відділення екології опинилось на цьому заході не випадково. Під патронатом О.М. Ісаченко саме зараз вибудовується наукова архітектура МАНівської роботи «Відродження комплексу монастирського саду «Райський сад» при історико-культурному заповіднику Києво-Печерської лаври», автором якої є учениця 10 класу СЗШ № 279 та дійсний член Малої академії наук Шугайло Світлана.


Декілька слів про автора книги. Видатний письменник та кінодраматург Андрій Олександрович Топачевський завжди виділявся яскравою громадянською позицією захисника природи України. Саме він запровадив категорію «екологічна свідомість»: це визначення вперше пролунало саме в його книгах та фільмах. Майже двадцять років Андрій Олександрович присвятив роботі над цією книгою. З року в рік періодичні видання відслідковували процес створення та публікували фрагменти книги А.О. Топачевського «З Божого саду». «З Божого саду» — це праця, що поєднує в собі глибинне аналітичне дослідження, високий дух Біблії та барвисту, насичену яскравими образами мову подання матеріалу.  Немов добрий казковий чарівник, А.О. Топачевський своєю натхненною розповіддю захоплював  гостей заходу та переносив їх з конференц-зали  музею у глибини прадавніх часів до Едемського саду, пустель та оливкових гаїв Гетсиманії, проводив дивовижними стежками садів Семіраміди.

Така захоплива, сповнена щирого натхнення, та ще й насичена живо поданою інформаційною складовою розповідь не могла лишити байдужими учнів КМАН. Якими плодами живилися люди в біблійні часи? Диких чи свійських тварин бачили вони навколо себе? Коли і звідки прийшли до нас культурні рослини і свійські тварини і чому вони потрапили на сторінки Святого письма? Зрештою, чи змінились вони за останні кілька тисяч років і які з них живуть тепер в Україні?Здавалося, питання  до автора ніколи не вичерпаються, – стільки жвавого інтересу викликала лекція-презентація А.О. Топачевського в серцях та свідомості юних науковців.Отже, КПНЗ «КМАНУМ» висловлює щиру подяку особисто А.О. Топачевському,  а також адміністрації Історико-меморіального музею Михайла Грушевського за запрошення та цікавий науковий екскурс!