КМАН Київська Мала академія наук

Юний економіст у Всеукраїнській літній школі з мистецтвознавства

Юний економіст у Всеукраїнській літній школі з мистецтвознавства 21-30 червня 2021р. відбулася Всеукраїнська літня школа з мистецтвознавства «Історія традиційного народного вбрання та одягової вишивки України» від НЦ МАН. Нам дуже приємно, що одним з її наймолодших учасників став Теодор Іллін, учень 5 класу школи-ліцею «Ангстрем», вихованець відділення економіки Київської МАН. Формат школи був дистанційний, навчання передбачало аудиторну роботу на онлайн-платформі «Zoom», самостійну роботу й домашні завдання на платформі «Google Сlassroom», а також консультації.

Інтенсивні заняття відбувалися кожен день протягом десяти днів. Учні розбирали основи орнаментів у вишивці, одязі різних груп населення та регіонів України. П'ятнадцять областей України були представлені через розгляд детальних особливостей національного костюму та їх історичної хронології.

Теодор виконував проект за тридцятьма компонентами одягу, прикрасами та капелюхами, взуттям національного костюму Слобожанщини. А також він засвоїв китайську техніку розфарбування сакури та бамбуку, портрет та дизайн у стилі “поп-арт”, основи писанкарства, вироблення воскових свічок, розібрав особливості побуту та національних традицій за роботою Михайла Грушевського ”Історія України-Русі”.

Лекторами курсу були:
1.Пилип Роман – художник-монументаліст, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв;
2. Серебреннікова Тетяна – завідувачка бібліотеки для дітей ім. В.А. Симоненка ЦБС Голосіївського району м. Києва, майстриня, кураторка проєкту «Вишивка етнографічна».

Також у межах курсу “Мистецтвознавство” було заняття за темою “Адміністративно-політична модель України”. Пишаємося, що Теодор не лише отримав сертифікат, а й посів друге місце за кількістю балів. Нещодавно він отримав спеціальну нагороду від лекторів – кандидатів наук, викладачів та майстрів – книгу-енциклопедію з саморобок з паперу та видів гончарства й національних традицій. Це було дуже актуально та приємно, оскільки обдарований юнак професійно займається ліпленням з глини та гончарством.