КМАН Київська Мала академія наук

Юні МАНівці представили результати своїх досліджень багатовікової історії опришківського руху

Юні МАНівці представили результати своїх досліджень багатовікової історії опришківського руху 5 листопада у Національному музеї літератури України відбулася учнівська конференція «Гуцульщина – історія, культура, постаті», метою якої було підбити підсумки літньої експедиції учнів Київської МАН «Стежками Олекси Довбуша». З вітальним словом до учасників заходу звернулися директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Володимир Олексійович Васинюк і заступник генерального директора з науково-освітньої роботи Національного музею літератури України Раїса Павлівна Сеннікова.
Олена Володимирівна Кондратюк, завідувач відділу етнології Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, кандидат історичних наук, розповіла про важливість проведення наукових експедицій і підкреслила, що вони дозволяють широко залучати учнів до практичної пошуково-дослідницької роботи.У конференції взяли участь 17 юних дослідників. Цікаво презентували свої доповіді  Дарина Пономаренко, яка не лише захопливо розповіла про народний музичний інструмент гуцулів – дримбу, а й зіграла на ній, та Софія-Ольга Кунгурцева з темою «Гуцульське писанкарство», яка продемонструвала вміння розписувати писанки.Емоційними й захопливими були виступи Вікторії-Крісти Бєлоконь «Твір Василя Юрківа «Довбуш» – історична поема чи художній твір» та Дениса Капліна «Сила і зброя опришків». У ході конференції Микола Закревський продемонстрував здатність до критичного, але неупередженого осмислення суперечливих сторінок історії із доповіддю на тему «Олекса Довбуш – герой чи зрадник?». Велику зацікавленість у присутніх викликав виступ Катерини Пітик, яка провела дослідження на тему «Відображення традиційного українського світогляду у віруваннях гуцулів».

Кульмінацією конференції стало вручення книги з дарчим підписом Володимира Грабовецького: «Юному досліднику багатовікової історії опришківського руху з XV по XVIII ст. з подякою за найкращу доповідь на конференції «Гуцульщина – історія, культура, постаті». На спогад від директора Івано-Франківського державного історико-мистецького музею Олекси Довбуша, доктора історичних наук, професора, академіка, заслуженого діяча науки і техніки України, народного історика Прикарпаття Володимира Грабовецького. Івано-Франківськ, 2013, жовтень».За найкращу доповідь на конференції книгу Володимира Грабовецького отримала Катерина Бурка  з власним дослідженням на тему «Опришки – банда розбійників чи лицарі Карпат?» .На завершення заходу директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Володимир Олексійович Васинюк і кандидат історичних наук, доцент КНУКіМ Володимир Михайлович Наконечний відзначили найактивніших учасників конференції подяками та вручили їм пам’ятні подарунки.

Залучення учнівства до наукових досліджень є одним з пріоритетних напрямків сучасної діяльності КМАНУМ. Будь-яка конференція є можливістю обміну думками й апробування своїх теоретичних напрацювань її учасниками. Це важливо для молоді, зокрема для київських МАНівців, для їхнього становлення як дослідників історії, культури, фольклору. Тому ми будемо проводити подібні заходи і надалі.