КМАН Київська Мала академія наук

Юні економісти досліджували Лондон у «Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс»

Юні економісти досліджували Лондон у «Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс» 1 лютого вихованці відділення економіки Київської МАН віком від 6 до 14 років разом з батьками та учасниками соціального проекту «Особливі» в рамках проекту «Економісти без меж» відвідали третє інклюзивне заняття у рамках циклу «Міста та країни» про долю основних мегаполісів світу під час найбільшого мілітарного конфлікту ХХ століття. Змістовний захід вихідного дня щотижня організовує музейна школа «Покоління Next» у «Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».

Юні науковці під керівництвом Ганни Тарасенко, старшої наукової співробітниці Музею, півтори години вивчали Лондон та життя його мешканців у роки Другої світової війни. Її динамічна, інформативна та наочна мультимедійна презентація розкрила безліч вражаючих фактів про географічне положення, історію, визначні архітектурні споруди, економічну, політичну, соціальну та культурну роль досліджуваного мегаполісу, його сучасний вигляд. Учні ознайомилися з найбільш відвідуваними та визначними місцями британської столиці: Лондонським Тауером, Собором Святого Павла, Букінгемським палацом, Вестмінстерським абатством, Лондонським університетом, почули цікаві наукові факти та статистичні данні.

Захід був міждисциплінарним, оскільки давав уявлення про архітектуру, історію, економіку, екологію, філософію, політику, культуру, мистецтво тощо.

Учні на власні очі побачили, як змінилося місто внаслідок бомбардувань та зрозуміли, як трагічно та драматично сприйняли британці початок війни через численні жертви. Ретроспектива унікальних робіт митця Лоуренса Лаурі, а також чорно-білі кадри документального фільму «Wartime Farm» допомогли КМАНівцям зрозуміти це.

Вони дізналися, що Лоуренс Стівен Лаурі - британський художник, майстер міського пейзажу, рекордсмен по кількості відмов від почесних звань. Улюбленою темою його робіт були пейзажі індустріальних міст - фабрики, шахти, церкви, школи, стадіони, вулиці, площі та самотність людини поряд з ними. Людські фігурки, схожі на сірники, створювали на полотнах хаотичні узори.

Наостанок учні мали змогу створити власні творчі роботи - точні копії символу Лондону -Біг-Бену. Вони розмістили поруч фігурки людей із сірників, які були схожі на намальованих на картинах Лоуренса Лаурі, та забрали їх додому на згадку.

Відділення економки Київської МАН щиро дякує за плідну співпрацю як соціальному проекту «Особливі», так i Національному «Музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».

У наступу суботу КМАНівські родини знов зустрінуться у Музеї, щоб досліджувати Париж.