КМАН Київська Мала академія наук

Вивчаємо Польщу під час Другої світової війни через творчість Владислава Шпільмана

Вивчаємо Польщу під час Другої світової війни через творчість Владислава Шпільмана 15 травня відбулося четверте інклюзивне заняття курсу вихідного дня "Мелодії. Сім нот і акорд..." від Музейної школи "Покоління NEXT", що представляє "Національний Музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс". У ньому традиційно взяли участь вихованці відділення економіки Київської МАН разом з ровесниками з соціального проєкту "Особливі".
Цього разу темою уроку стала Польща та творчість Владислава Шпільмана, а епіграфом - фраза «Якщо митець зупиниться, то загине…». Владислав Шпільман – польський піаніст та композитор, письменник та автор пісень, який вижив у зруйнованій Варшаві. Саме він грав музичний твір, який розпочав і закінчив війну для Польщі. Після війни написав мемуари, засновані на спогадах про пережите ним під час війни. У літературній обробці Єжи Вальдорфа під назвою «Загибель міста» вони були видані в 1946 році в Польщі. У 1998 році вийшло перевидання — «Піаніст: надзвичайна і справжня історія про виживання однієї людини у Варшаві 1939—1945». Це видання було переведено на 38 мов світу. По першій книзі був поставлений фільм режисера Романа Поланскі «Піаніст» (2002). Учні дізналися багато цікавих фактів про життя жителів Польщі та Варшави під час Другої світової війни, подвиг Праведників народів світу, зокрема, німецького офіцера Вільгельма Гозенфельда, які ціною власного життя рятували євреїв, повне страждань життя відомого піаніста. На згадку юні дослідники зробили власними руками незвичну поробку - русалоньку, символ Варшави.

Дякуємо нашому спікеру Ганні Тарасенко, старшій науковій співробітниці Національного Музею історії України у Другій світовій війні, за чудові інтерактивні та міждисциплінарні заняття, завдяки яким юні економісти вже другий рік вивчають історію цікаво. А соціальному проєкту "Особливі" - за плідне партнерство та розвиток інклюзивної освіти в Україні.