КМАН Київська Мала академія наук

Виставка Івана Марчука «Де істина?»

Виставка Івана Марчука «Де істина?» 10 грудня учні-члени секцій відділення історії разом з директором КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Володимиром Олексійовичем Васинюком та завідувачами відділень КМАНУМ Софією Максимівною Сивенко та Тетяною Василівною Курсик відвідали виставку Івана Марчука «Де істина?», яка відкрилася 30 листопада у місті Києві за адресою вул. Хрещатик, 22. Іван Марчук – народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва, один з геніальних українських художників, відомий у всьому світі. За роки творчості митець винайшов власну техніку – плентанізм, яка поєднує в собі художню майстер-ність та «вишивання фарбами». Марчук – єдиний з українців, хто входить до рейтингу «100 геніїв сучасності», який склала британська газета «The Daily Telegraph» у 2007 році.
Творчість художника є унікальною. Він продовжує безперестанно створювати витвори мистецтва, чисельність яких вже перевищує  5000 робіт, які можна розділити на дванадцять основних періодів: ‹‹Голос моєї душі››, ‹Кольорові прелюдії››, ‹‹Портрет››, ‹‹Натюрморт››, ‹‹Цвітіння››, ‹‹Пейзаж››, ‹‹Шевченкіана››, ‹‹Нові експресії››, ‹‹Біла планета 1››, ‹‹Біла планета 2››, ‹‹Виходять мрії з берегів››, ‹‹Погляд у безмежність››.«Іван Марчук — це глиба, що зафіксована у нашій свідомості, зараз, ми ламаємо парадигму невігластва, коли держава не зветає уваги на митців. Таких людей як Іван Марчук дуже мало, він став творчим джерелом, без якого неможливо уявити існування мистецького життя України. Для нас дуже важливо, щоб весь світ побачив твори Івана Марчука» — такими словами відкрив цю незвичу єкспозицію автор виставки Ігор Дідковський.

Експозиція об'єднала 47 картин художника із різних циклів, починаючи від раннього Марчука до його крайнього творчого періоду.Крім картин, на виставці можна побачити бронзову ворону, відлиту скульптором Олексієм Степановим. Птах тримає в дзьобі пензель Івана Марчука, доторкнувшись до якого, ви станете талановитим, як майстер, а ваші мрії та побажання збудуться.Виставка працюватиме до 28 лютого 2017 року.Організатори виставки та глядачі сподіваються, що натхнення ніколи не покидатиме художника і дасть наснаги для наступних творчих етапів.