КМАН Київська Мала академія наук

Вихованцi відділення економіки переймали досвід Зенона Коваля

Вихованцi відділення економіки переймали досвід Зенона Коваля 15 травня відбувся вебінар з культурної дипломатії від #зМАНукапцях для випускників та учасників Школи «Агенти змін» громадянської та волонтерської участі та зацiкавлених учнів 8-11 класiв з дипломатом українського походження Зеноном Ковалем. У нiй взяли участь і вихованці відділення економіки.

Зенон Коваль народився в українській сім'ї у Брюсселі. Працював послом франкомовних Урядів Бельгії в Празі, Ганої, Тунісі, Варшаві і Парижі (при ЮНЕСКО і ОЕСР/Організації економічного співробітництва та розвитку). Був спеціальним Радником посольства України в Брюсселі (1992-1995). Займався між іншим культурною дипломатією. Знявся у трьох фільмах. А ще грає в одному з українських гуртів.

Модератором заходу виступила Клюзко Катерина, засновниця Школи «Агенти змін», дитячий психолог. Вебінар відбувався у формі діалогу між усіма учасниками та спікером. Учні почули багато особистих кейсів від спікера, дізналися більше про сутність, принципи та цінності дипломатії, особливості роботи у дипломатичних організаціях, світовий досвід.

Вихованці відділення економіки так підсумували почуте: «Пан Зенон розповів, чому обрав професію дипломата, поділився секретами мистецтва дипломатії, приділив багато уваги спогадам зі своєї дипломатичної практики, казусам, особистим дипломатичним перемогам. Він дав важливі поради своїм юним слухачам, які хочуть в майбутньому обрати для себе професію дипломата – насамперед - приділяти увагу не скільки вивченню правил етикету, а мистецтву налагодження контактів, говорити правду, але в тій мірі в якій потрібно, збереженню чесного імені і довіри оточуючих».

Пан Коваль поділився своїми творчими планами, розповів, як він працював дипломатом, що спонукало його до вибору цього шляху, про свого талановитого батька, як з віком звужується коло вподобань. Виявилося, що він - талановитий рок-музикант, так він відволікався від роботи. Дуже цікаво розповів все своє життя та приклади вирішення проблем на своїй ниві, про дивовижні подорожі. Відповідав 2 години на всі питання охочих. Дуже цікава та самобутня людина з невичерпною енергією та жагою до життя. Дiти були шоковані легкістю спілкування з ним... Володіючи 7 мовами та маючи цілий багаж знань за плечима з радістю ділився своїми сподіваннями про майбутнє своєї Батьківщини і був щиро здивований, що є така прогресивна молодь, яка не тільки слухає, а й ставить не дуже зручні запитання та має свою сталу думку про розвиток України.