КМАН Київська Мала академія наук

Всесвіт у яйці

Всесвіт у яйці 24 квітня у відділенні української філології та мистецтвознавства відбувся Великодній круглий стіл «Всесвіт у яйці». Незабутню доповідь з неймовірною яскравою презентацією для учасників підготувала спікерка: музеєзнавця та етнографиня Інна Прохацька. Вона розповіла учням, батькам та освітянам столиці про символічне уявлення всесвіту в яйці та основні техніки писанкарства.

Юних філологів та їхніх мудрих наставників надзвичайно зацікавила доповідь етнографині, адже вони брали активну участь в обговоренні щодо основних кольорів і символів писанок, різних технік виконання та інструментів для оздоблення яєць.

Інна Прохацька потурбувалася про те, щоб вихованці Київської МАН могли підготуватися до Великодня навіть у непрості часи пандемії. Вона дала цікаві лайфхаки з виготовлення інструментів для писанкарства зі звичайних побутових речей, а також поради щодо підготовки безпечних натуральних барвників. Завдяки цьому уже від сьогодні кожен охочий зможе вдома спробувати виготовити свою писанку.

Насамкінець учасники круглого столу обговорили теми майбутніх робіт з фольклористики та мистецтвознавства. Кожен отримав довідкову літературу, на якій може ґрунтуватися майбутнє дослідження.

Презентація: Всесвіт у яйці

Ми щиро дякуємо учням, батькам та педагогам, які долучилися до нашої суботньої зустрічі!

Готуймося до Великодня! Усім гарних свят!