КМАН Київська Мала академія наук

Все навколо – енергія!

Все навколо – енергія! 27-29 вересня у Києві проводився Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів під назвою «Все навколо – енергія». Конкурс проводили МОН України, Національна академія наук України та Національний центр «Мала академія наук України». У дитячому оздоровчому таборі «Лідер», що у Пущі-Водиці, зібралися діти з усіх областей України землі, щоб представити журі свої науково-дослідницькі роботи.


Захист дослідницьких робіт проводився за номінаціями: «Альтернативна енергетика», «Енергозбереження в побуті та навчальному закладі. Екобудинок», «Енергія та довкілля», «Популяризація енергозберігаючого способу життя».Відкриття конкурсу супроводжувалося привітанням учасників керівниками Національного центру «Мала академія наук України» та цікавою лекцією доцента кафедри експериментальної фізики КНУ імені Тараса Шевченка В.М. Кравченка. У час, коли Україна переживає енергетичні проблеми, тематика всеукраїнського конкурсу лунала як заклик до збереження традиційних та використання альтернативних джерел енергії. Учні 6-8 класів демонстрували і наукове бачення альтернативних джерел енергії, і розуміння необхідності екологічно чистих технологій в енергетиці. 29 вересня на базі НТУУ «КПІ імені І. Сікорського» відбулося нагородження переможців та призерів конкурсу. Скільки радісних усмішок можна було побачити на цьому святі науки! Призи вручали президент Малої академії наук України С.О. Довгий та директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» В.О. Васинюк.

Серед переможців були і представники відділення екології та аграрних наук Київської МАН. Так Єлфімов Олексій Сергійович, учень НВК № 39, посів друге місце в номінації «Альтернативна енергетика», а учениця СЗШ №173 Чудновська Дар’я Олександрівна – в номінації «Популяризація енергозберігаючого способу життя» посіла ІІІ місце.

Тож бажаємо усім молодим науковцям радості пізнання, творчого натхнення та цілеспрямованої праці задля розквіту України!