КМАН Київська Мала академія наук

Вітаємо з перемогою!

Вітаємо з перемогою! Відділення історії Київської МАН вітає переможців фестивалю стартапів «Class ідея»-2020: Гліба Єрофєєва, Вікторію Буднік та Демида Торбенка - учнів 8 класу приватного закладу загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів «Гімназія А+» Дніпровського району міста Києва. Не дивлячись на свій юний вік, вони змогли реалізувати неймовірну ідею у своєму суспільно значущому проєкті «Інтерактивна карта Києва». Великий внесок в цю роботу зробила й їх керівник, вчитель історії та правознавства «Гімназії А+», колишня вихованка МАН Анастасія Леонідівна Трофимченко.
За час роботи у гімназії пані  Анастасія встигла успішно реалізувати величезну кількість творчих проєктів з учнями різного віку, серед них, імерсивна вистава "Живий музей", театралізоване шоу "Щедрий вечір, добрий вечір" тощо. Ідея створення додатку народилась давно, проте над реалізацією задуманого необхідно було ретельно попрацювати. Її вдалось втілити у життя лише завдяки злагодженій роботі учнів та вчителів.

Гліб Єрофєєв, який є одним із співавторів проєкту, займається у секції історичного краєзнавства відділенні історії КМАН та вже, змагаючись з учнями 9-х класів, зайняв в цьому році ІІ місце у ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Його робота «Історія Олександрівської міської лікарні міста Києва від заснування до сьогодення (ХІХ-ХХІ ст.)» є надзвичайно актуальною в сучасних умовах У ній Гліб порушує не тільки історичні питання, а ще й об'єктивно оцінює сучасний матеріально-технічний стан установи, даючи реальні поради, як оптимізувати її роботу і підтримати лікарню у цей непростий час.

Але повертаємося до проєкту. Завдяки онлайн додатку для смартфонів, над яким працювала ініціативна група, кожен з легкістю зможе корисно провести вільний час, не просто гуляючи Києвом, а й досліджуючи історію, культуру, мистецтво. Діти розробили 5 унікальних маршрутів, об'єднали їх між собою, додали цікаву інформацію, візуалізацію, власну зйомку з дронів, фото, відео, аудіо матеріали, логотипи, позначки для того, щоб пройти ними з користю для себе зміг кожний. Крім цього, учні не забули й про іноземних гостей, тепер і вони зовсім безкоштовно зможуть побачити усі принади нашої столиці (для них зроблено версію англійською мовою).

Уявіть собі: люди, які прибуватимуть до Києва, зможуть зчитувати QR код в аеропорту або на вокзалі і, маючи трохи вільного часу, відправлятися на прогулянку найцікавішими куточками нашого міста. Учні також подбали і про людей з особливими потребами, відтепер проблеми із слухом або зором не будуть впливати на якість життя. Із запропонованим додатком немає перепон у дослідженні Києва.

Маючи такий чудовий доробок, учні «Гімназії А+» вирішили взяти участь у фестивалі стартапів «Class ідея»-2020. Після голосування проєкт «Інтерактивна  карта Києва» став переможцем у номінації «Соціальний стартап». Але це ще не все! Ідею дітей підтримали партнери фестивалю: ТОВ «АВТОР», «Музей становлення української нації», Громадська організація «СМАРТ СІТІ ХАБ» та Освітня платформа нового зразка — Kyiv Smart City School. Саме ці компанії допоможуть талановитим учням втілити їх проєкт у життя. Головна робота ще попереду, основний її етап припадає на 2020-2021 роки.

Відділення історії дуже радіє успіхам учнів, дякує за цікавий проєкт і бажає подальшої реалізації задумів та ідей!