КМАН Київська Мала академія наук

Вітаємо переможців VIII Міжнародного салону винаходів та нових технологій «Новий час»!

Вітаємо переможців VIII Міжнародного салону винаходів та нових технологій «Новий час»! 27-29 вересня, в місті Севастополі, під гаслом «Стійкий розвиток у час змін», відбувся VIII Міжнародний салон винаходів та нових технологій «Новий час». Цей салон включено до офіційного переліку заходів, які проводяться під егідою Міжнародної Федерації винахідницьких асоціацій (як і виставки у Женеві, Куала-Лумпурі, Нюрнберзі та Сеулі). Але салон «Новий час» відрізняється тим, що на ньому представляють ідеї, а метою його проведення є живе спілкування між винахідниками, науковцями, розробниками та представниками інноваційного бізнесу.


Серед організаторів салону – Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Державна служба інтелектуальної власності України, Державне підприємство «Український інститут промислової власності» (м. Київ), Українська академія наук (м. Київ), Міжнародна федерація асоціацій винахідників (м. Будапешт), Українська рада винахідників та новаторів (м. Київ), Співробітництво розвитку і діалогу міст CIUDAD (м. Гаага), Союз муніципалітетів регіону Мармара (м. Стамбул), Європейський секретаріат ICLEI(м. Фрайбург), Всесвітній форум винахідників та дослідників (м. Бухарест) та ін.

Міжнародне журі очолював П’єр Фюм’єр, професор (м. Брюсель); національне журі – Антон Георгійович Карлов, доцент (м. Севастополь), представник України в Європейській асоціації ТРІЗ (ETRIA), кандидат технічних наук. Почесний Президент салону – Олексій Федорович Оніпко, Президент Української академії наук (м. Київ), професор, доктор технічних наук.

В салоні 2012 року взяли участь більше 500 представників провідних союзів винахідників, компаній та організацій із 35 країн світу.Серед проведених заходів – круглий стіл та ярмарок розробок і нових технологій з енергоефективності та енергозбереження.В межах салону відбувся VIIІ Міжнародний конкурс молодіжних інновацій і розробок «Новий час», в якому взяли участь старшокласники та студенти, молодіжні організації з 10 країн світу: України, Росії, Румунії, Молдови, Ірану, Польщі, Словенії, Єгипту, Боснії та Герцеговини, Тайваню.

Київську Малу академію наук учнівської молоді у м. Севастополі представляла потужна команда юних винахідників: як таких, що мають досвід участі у міжнародних змаганнях, так і новачків.Роботи МАНівців зацікавили членів журі, учасників салону з різних країн світу, відвідувачів та господарів – членів Севастопольської МАНУМ. Кияни охоче розповідали про свої розробки, жваво спілкувалися з усіма, користуючись українською, російською, англійською та іноді французькою мовами.

Робота біля стендів вимагала не тільки знання своєї розробки, але й вміння спілкуватися, зацікавити вибагливих членів журі, довести прискіпливим винахідникам свою ідею та відстояти її. До цього ще треба додати, що тоді була майже 30-градусна спека, яку довелося витримати після досить прохолодної погоди в Києві. Але наші герої все змогли, все витримали. Вони не тільки захищали свої роботи, але й допомагали один одному під час захисту – з перекладом, з практичним показом розробки. Ірина Черній навіть повністю захищала роботу Євгенії Сороки, яка не змогла приїхати на конкурс. Командний дух – велика справа! І ось наші результати:Золотою медаллю нагороджені:Андрусишин Андрій, учень 11 класу спеціалізованої школи № 197 ім. Д. Луценка;Бєлік Євгеній, учень 11 класу  спеціалізованої школи № 304;Черній Ірина, студентка І курсу радіофізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка;Євгенія Сорока, студентка І курсу факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка.

Срібною медаллю нагороджені:Кулівник Крістіна, учениця 10 класу спеціалізованої школи № 304;Ковальова Дарина, учениця 9 класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ»;Солодка Анна, учениця 9 класу НВК «Домінанта»;Бронзовою медаллю нагороджена:Монько Дар’я В’ячеславівна, учениця 8 класу середньої загальноосвітньої школи № 182.Крім того, Кулівник Крістіна отримала спеціальний приз молодіжного конкурсу «Соціальні технології».Команді Київської МАН було вручено кубок від МАНУМ м. Севастополя з побажаннями подальшої співпраці.

Надовго запам’ятається саме атмосфера салону, яка сприяла діалогу між усіма учасниками. Представники різних культур, носії різних мов добре розуміли один одного, тому що їхньою спільною метою завжди були, є та будуть розробка та впровадження інновацій заради благополуччя всієї спільноти.Кияни отримали запрошення до співпраці з Українською академією наук від  О.Ф. Оніпка та почули напутні слова від голови міжнародного журі П’єра Фюм’єра.Сподіваємося, що ці знайомства, набутий досвід спрямують наших юних винахідників до нових відкриттів, а їхня перемога надихне всіх МАНівців на плідну роботу.