КМАН Київська Мала академія наук

Відгадай рослину та отримай подарунок!

Відгадай рослину та отримай подарунок! Яка рослина росте у Києві, але не росте у Ісландії? Яка рослина символ миру в Скандинавії? Яка рослина є символом різдвяних поцілунків?

Так, так – це омела!
Лікарське та сакральне значення невідомої на той час рослини світ знав ще з давніх часів. Але зараз не про це…

1 травня 1753 році  омела, разом з 1500 іншими видами рослин, потрапила до легендарної двотомної наукової праці «Species plantarum» («Види рослин»), що була написана відомим шведським ботаніком-натуралістом  Карлом Ліннеєм. Саме ця праця відіграла найбільш значущу роль у дослідженні рослин та розвитку ботаніки і всієї природничої науки XVIII-XIX століть.

Перше видання «Species plantarum» було опубліковане 1 травня 1753 року в Стокгольмі (Швеція), і саме тому у всьому світі 1 травня відзначається День народження ботанічної номенклатури та систематики рослин. Але зараз і не про це…

Кожний такий факт – це історія, яка міняє світ навколо нас. І за кожним фактом стоїть людина. Мабуть тому ми любимо згадувати цитати великих людей. Ось три цитати, які дають можливість замислитися та втілити їх у зміну світу навколо саме тебе.

Цитата 1.

"Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе." - Сократ давньогрецький філософ з Афін -470 - 399 до н.е.

Сьогодні нас турбує, що омела несе загрозу. Тому наш проект «SOS:омела!» потребує твоєї підтримки. Так, ми зараз вдома. Але…

Цитата 2.

"Роби, що можеш, з тим, що у тебе є, і там, де знаходишся." - Теодор Рузвельт 25-й віце-президент США, 26-й президент США 1858 – 1919

Ти можеш зробити це навіть вдома (завдання нижче).

Цитата 3.

"Натхнення приходить тільки під час роботи." - Габріель Гарсіа Маркес колумбійський письменник-прозаїк, журналіст, видавець і політичний діяч 1927 – 2014.

Почни зараз, потім це може перетворитися у корисну звичку, яка допоможе змінювати довкілля.

До проекту приєднуються учні та вчителі. Ми розповідаємо їм на ZOOM конференціях про його актуальність. Минулого тижня завдання отримали більш ніж 40 вчителів та учнів. Але, мабуть, не всі з них знають цитати Сократа, Рузвельта, Маркеса… Тому фото результатів ще небагато, але вони є! Дякуємо!

Отже, нарешті завдання: сфотографуй та відправ нам фото дерева з омелою. Все! Все, що треба!

У зв`язку з обмеженими можливостями пересування по місту, виконання  проекту проводиться шляхом фотографування об`єктів спостереження (дерева, що уражені омелою) з  вікна вашого місця самоізоляції
(Детальніше про проєкт: https://kman.org.ua/ua/proekt-viddilennya-ekologiyi-ta-agrarnyh-nauk-sos/).

Тільки не кажи, що немає часу! Ну, тоді ще один роздум.

У період карантину багато говорять, що в масці важко дихати. Але є можливість зняти маску в парку, лісі, і вдихнути аромати весни. Уражене омелою дерево гине через 10-12 років. Чим будуть дихати твої діти?

«А де ж подарунок за правильну відгадку?» - запитаєш ти.

Якщо ти виконав завдання, ти

- зробив довгостроковий внесок у своє здоров’я,

- ти став героєм для самого себе, подолавши свою лінь та байдужість.

Поздоровляємо з перемогою та дякуємо тобі!