КМАН Київська Мала академія наук

Відділення КМАН – Школі юного науковця

Відділення КМАН – Школі юного науковця На заняттях 28 листопада, 4-го та 11-го грудня юні науковці мали змогу познайомитися з різними відділеннями Київської малої академії наук учнівської молоді. Юним дослідникам себе презентували відділення математики, філософії та відділення технічних наук. Заняття з математики було дуже інформативним. Діти узнали багато нового про захопливий світ обчислень: про системи числення, історію їх виникнення та сучасні системи числення, про золотий переріз та його прояви в анатомії людини, ботаніці, мистецтві та архітектурі тощо. Завершилося заняття цікавою вікториною, жвавість якій додавало змаганнями двох команд.

Заняття, що його провело відділення філософії, було присвячено логіці. Діти виконали багато цікавих завдань, вирішення яких потребувало вміння логічно мислити, знаходити зв`язки між предметами та явищами. Треба сказати, що юні науковці гідно витримали випробування логікою.
Відділення технічних наук запросило нас у справжню лабораторію Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського. Тема заняття – «Розумний дім» – було дуже цікавим. Юні дослідники узнали, як наука та техніка, що розвивається на основі її досягнень, можуть зробити наш побут комфортним, середовище – більш екологічно сприятливим для людини. Особливий ентузіазм викликала демонстрація роботи деяких електричних пристроїв. Діти засипали ведучого запитаннями, влучність яких була високо оцінена.