КМАН Київська Мала академія наук

Участь членів Київської МАН у науковій конференції

Участь членів Київської МАН у науковій конференції


21-22 березня 2012 року в Києві відбулась ХХІ Міжнародна конференція «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», яку проводять Науково-дослідний центр «Часи козацькі»,  Українське товариство охорони пам’яток історії та культури,  Центр пам’яткознавства НАН України та історико-культурна асоціація «Україна – Туреччина». На конференцію було заявлено більш як 150 учасників з України, Росії, Польщі та Туреччини, слухання проходили у чотирьох секціях.

Другий рік поспіль у цій широко відомій в наукових колах події беруть участь члени Київської Малої академії наук. Цьогоріч у секції «Історико-краєзнавчі розвідки» доповідь на тему «Торгівля сіллю у Волинському воєводстві у другій половині ХІУ ст.» зробила Надія Кравченко, член секції історії України відділення історії та географії КМАНУМ, переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

 У секції «Нові дослідження пам’яток археології козацької доби» виступив член секції археології Станіслав Погоржельський із доповіддю на тему «Аналіз та класифікація шабель, знайдених під Берестечком». Доповідь викликала неабияку цікавість, адже Станіслав спеціально для цього одягнувся у власноруч виготовлений костюм польського шляхтича часів битви під Берестечком.

 І доповіді, і відповіді на запитання вразили науковців зрілістю, грамотністю, обізнаністю юних дослідників у проблемах і термінології. На завершення всі учасники конференції висловили побажання  продовжити творчу співпрацю із Київською Малою академією наук у різних напрямках.