КМАН Київська Мала академія наук

Театралізована екскурсія в історичному музеї

Театралізована екскурсія в історичному музеї 16 травня в Національному музеї історії України члени секцій відділення історії Київської Малої академії наук учнівської молоді побували на театралізованій екскурсії «Музейні етюди», присвяченій Міжнародному дню музеїв. Це – заключна екскурсія серед циклу музейних семінарів-практикумів, які щомісячно організовуються для нас.


Під час екскурсії, яку проводила завідувач сектору позамузейної роботи Лариса Олександрівна Коцарь, у залах таємничо з’являлися «привиди минулого»: то десь по краю зали проходив первісний мисливець, одягнений у шкури, то раптом виходила трипільська жриця, що розповідала про побут та магічні обряди давніх трипільців; то давня скіф’янка готувала зілля для лікування хворого сина;  то жителька античної Ольвії гостинно пригощала присутніх смачними фруктами та печивом.

А в давньослов’янській експозиції раптом з’явилась відьма і, до речі, зовсім не страшна! Вона ознайомила усіх із живим втіленням міфічного Семаргла – собачкою, який веселив публіку кумедними номерами.

У давньоруському залі дітей чекали головоломки-розшифровки давніх написів, які вказували, де захований скарб. Юні історики прочитали текст і знайшли «дорогоцінності»! Всі отримали по «золотій» монеті! Після того учні взяли участь у грі-вікторині, у ході якої потрібно було визначити речі, які могли використовувати давньоруські люди.

На завершення кожен охочий мав змогу сфотографуватися в обладунках воїнів періоду Київської Русі і з усіма «акторами» на пам'ять!