Створення якісного інклюзивного освітнього середовища є пріоритетом НУШ, - заступник Міністра Павло Хобзей

Він також розповів, що на наступний рік уже заплановано збільшення цільової субвенції більш ніж вдвічі – в проект бюджету вона закладена на рівні 504 мільйонів гривень. За його словами, ця субвенція має заохочувати місцеві органи покращувати можливості інклюзивної освіти.
«Сьогодні перед нами стоїть назвичайно важливе і відповільне завдання - виховати нове покоління українців, для якого інклюзія стане частиною світогляду, інклюзія як новий погляд на місце «особливої» дитини в суспільстві», - відзначила Перша Леді України Марина Порошенко.
Під час конференції, зокрема, обговорили додаткові потреби в освітньому процесі ромів, внутрішньо переміщених осіб, дітей з інвалідністю, мігрантів, біженців тощо.
«Інклюзія - це не лише про рівний доступ, а й про якість освітніх та інших соціальних послуг. Коли в школі навчаються різні діти, це автоматично не означає, що дотримано право кожної дитини на освіту. Належна інклюзивна політика в Україні гарантуватиме, що всі діти мають доступ та рівні можливості отримати якісну освіту. Саме тому реформа загальної освіти та реформа інклюзивної освіти є, безумовно, взаємопов’язаними і повинні йти рука об руку, щоб вчителі сприяли інклюзивності та різноманітності в класах так само, як вони мають сприяти здійсненню реформи загальної освіти», - наголошуює виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький.
«Інклюзивна освіта – це, насамперед, право кожної дитини на отримання якісних освітніх та інших послуг за місцем проживання і, відповідно, обов`язок держави забезпечити їх. Окрім того, інклюзивна освіта має низку переваг для всіх учасників освітнього процесу – дітей, батьків, педагогів і суспільства в цілому. Інклюзивна освіта – це постійний процесс визначення і подолання перешкод для максимально значущої участі всіх в освітньому процесі», - пояснює директорка Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Наталія Софій.
За матеріалами: http://mon.gov.ua