КМАН Київська Мала академія наук

Стартап «Інтелектуальний розвиток за допомогою Кубика Рубіка» вiд Матвійчука Данііла

Стартап «Інтелектуальний розвиток за допомогою Кубика Рубіка» вiд Матвійчука Данііла Продовжуємо цикл публікацій від відділення економіки по знайомству з учасниками Четвертого Київського фестивалю стартапів «Class IDея» 2020. Матвійчук Даніїл - учень 8 класу школи І-ІІІ ступенів № 294. Учень впевнений: рішення головоломок сприяє логічному розвитку головного мозку та розвиває його швидкість.
У наш час високих технологій і використання комп'ютера вміння швидко і правильно проводити в умі досить складні обчислення в жодному разі не втратило своєї актуальності. Здатність, наприклад, швидко проводити в умі обчислення викликає у сучасних школярів відвертий подив. Більшість вважає: навіщо завантажувати себе зайвою роботою, є калькулятори, комп'ютери - нащо думати і ламати голову над якимсь обчисленням? Та й складні формули і алгоритми шкільної програми віддаляють учнів від простих, зрозумілих навичок швидкого рахунку.

Ідея Даніїла полягає у дослідженні та застосуванні у шкільному середовищі переваг всесвітньо-популярної головоломки Кубик Рубіка. Граючи, учні зможуть розвинути дрібну моторику рук і пальців, активізувати своє системне мислення і логіку, зміцнять і натренують власну пам'ять, навчаться фокусуватися на важливих речах. Спідкубінг – це хороша можливість для школярів розвивати свій інтелект, математичнi таланти природно і невимушено. Збираючи головоломоку, дитина вчиться бути уважною, запам'ятовувати свої дії, та прогнозувати наперед результат. Так розвивається системне і логічне мислення, здатність швидко приймати правильні рішення.

Даніїл хоче проводити відповідні майстер-класи, пропонує демонструвати у школах навчальні онлайн-ролики та відео зі збирання різноманітних визерунків Кубику Рубіка по всій Україні. Він вже зробив перші кроки до цього, зміг провести майстер-класи для своїх однокласників та молодших учнів своєї школи, чим зацікавив їх своєю роботою. Тепер хоче поширити свiй досвід, використовувати і інші головоломки. Також у планах створити свою фірму по виготовленню різних видів та моделей Кубиків Рубіка і продавати їх, створювати iнші цікаві моделі, цим спонукати дітей до спілкування, навчання та обміну досягненнями.

Даніїл має відповідні нагороди.

Так, у 2018 році за темою «Соробан Японський Абак» отримав 1 місце у 2 (районному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. У 2019 році з темою «Деякі аспекти теорії чисел та алгебри» посів 2 місце у конкурсі «Математична мозаїка». У 2019 році з темою «Інтелектуальний розвиток за допомогою Кубика Рубіка» посів 1 місце на шкільному етапі та 2 місце на районному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.