КМАН Київська Мала академія наук

Спільний просвітницький захід для учнів-членів відділення наук про Землю, філософії та суспільствознавства

Спільний просвітницький захід для учнів-членів відділення наук про Землю, філософії та суспільствознавства «Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її будуть…»


Вольтер2 листопада відбувся спільний просвітницький захід для учнів-членів відділення наук про Землю і відділення філософії та суспільствознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», присвячений відзначенню Дня Гідності та Свободи.Що таке Гідність? Як це – бути гідним? Відповіді саме на ці питання шукали молоді дослідники під час просвітницької навчальної екскурсії.

Свою ходу ми почали на Печерську, адже це історична територія, що неподільно пов’язана із виникненням та розбудовою Києва, формуванням політико-адміністративного центру міста.Тут розташовані легендарні місцевості та урочища – Угорське, Берестове, Аскольдова Могила, Перевісище, які згадуються в літописах ІХ-ХІ століть. Учні ознайомились з історією Арсенальських майстерень, заснованих ще у ХVІІІ столітті, які стали найбільшим заводом міста у ХХ ст. Почули про Українську революцію 1917-18 років, події якої відбувались біля заводу «Арсенал». Зараз це державне підприємство військово-промислового комплексу України у сфері приладобудування, зокрема  – оптичних приладів та оптико-електронних систем.

Далі прямували Маріїнським парком, історія якого налічує трохи більше 130 років. Маріїнський парк у Києві вважається одним із найстаріших парків столиці України. Маріїнський парк, як і деякі інші парки Києва, розташований уздовж дніпровських пагорбів. Своєю назвою Маріїнський парк зобов'язаний однойменному палацу, розташованому трохи далі, що був побудований в 1750-1755 р.р. Він пережив багато катаклізмів: пожежу, яка знищила дерев’яний другий поверх і всі парадні приміщення, період Другої світової війни, коли Київ було загарбано нацистськими військами, і в центральну частину будівлі потрапила бомба. Проте сьогодні ця історична споруда є окрасою міста.

Подорожуючи, юні МАНівці дізнались про події за період від 1917 по 2017 рік, та місце і роль Маріїнського парку в історії столиці.Фінальним пунктом мандрівки молодих дослідників був Майдан Незалежності. Площа, що стала територією гідності та свободи. Площа двох революцій –  Майдану 2004 року та Революції Гідності.Площа, де Україна складала важкий іспит – захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

З нашої історії ми бачимо споконвічне прагнення українства до волі та незалежності рідної землі. Дивлячись на нинішнє становище нашої країни, впевнені, що немає такого українця, який би не бажав миру і спокою своїй країні. Адже Україна – це країна добрих, щирих, привітних, веселих і гостинних людей, які ніколи не поневолювали інші народи, а лише вміло захищалися від ворога.Тому збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, що стали на її захист, безперечно є саме тією гідністю, що є у кожного Українця!