КМАН Київська Мала академія наук

Спільне майбутнє – стійка позиція вихованців КМАН

Спільне майбутнє – стійка позиція вихованців КМАН 29 червня вихованці відділення філософії та суспільствознавства разом із керівницею відділення Тетяною КОТ, фіналізували першу серію воркшопів проєкту Європейської громадської сфери «Ukrainian Vibes».

Впродовж червня, молоді КМАНівці обговорювали, дискутували, ділилися своїми думками та обмінювались досвідом з молоддю та експертами з різних країн на теми, що, безумовно, є важливими для сучасного суспільства.

Це були цікаві комунікації щодо свободи, свідомості, виборів, сенсів, цінностей, демократичної участі у різних сферах для побудови Європи, в якій вони хочуть жити.

Фінальна дискусія на тему «Наша Європа – створи своє майбутнє!» була жвавою, з креативними підходами та критичними зауваженнями, але варто зазначити, що всі вони були обґрунтовані.

Напередодні учасникам проєкту було запропоновано визначити та надіслати свої пропозиції, які увійдуть до питань, що обговорюватимуться в рамках запланованого міжнародного заходу «Конференція про майбутнє Європи».

Звісно молоді інтелектуали не втратили цей шанс і висловили свої особисті пропозиції щодо інноваційної, об’єднаної, справедливої, і насамперед більш стійкої Європи.

З великою приємністю зазначаємо, що пропозиції наших вихованців викликали неабияке зацікавлення та вельми схвальні відгуки. Найбільше обговорювались питання освіти, культури, молоді, спорту, що особливо сподобались учасникам, а також проблеми довкілля, зміни клімату та  здоров’я.

Наприклад, вихованець секції «Правознавство» відділення філософії та суспільствознавства Тимофій КАЛЬНІЧЕНКО звернув увагу на проблему правового регулювання трансплантацій та закликає ЄС з’ясувати, які найважливіші зміни у вітчизняному законодавстві необхідно зробити для забезпечення успіху реформ у цій сфері.

Кожне питання, що обговорювалось є вагомим. І хоча теми були досить різні, але всіх їх єднає прагнення до спільного майбутнього у прогресивній, більш справедливій, інклюзивній та стійкій Європі!